• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 25 czerwca 2024 Imieniny : Łucji, Wilhelma, Albrechta

 • Menu

  KLUB SENIORA EVA PRZY BALEYA

  Już od maja rusza Klub Seniora Eva przy ul. Baleya 9. Klub będzie zlokalizowany w lokalu powierzchni 50 m kwadratowych, którym włada Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota.

  W związku z troską o seniorów zarząd Ochoty podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2023 r. zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym pod nazwą „Prowadzenie klubu seniora na terenie Rakowca – zawiązanie społeczności klubowej”. W wyniku rozstrzygniętego konkursu klub seniora będzie prowadzony przez Fundację EVA.

  Kilka szczegółów dotyczących lokalu.  Znajduje się na pierwszym piętrze, ma dostęp do aneksu kuchennego i toalety, jest wyposażony w dwie sofy, krzesła, szafkę, 4 komputery, rzutnik, ekran oraz pianino. Co bardzo istotne – lokal nie wymaga remontu.  Klub będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00. Uwaga! Trwają już zapisy. Informacje telefoniczne: 605252440 oraz 730052440.

  Jakie atrakcje czekają seniorów w Klubie Eva? Będzie kurs z technik pamięciowych, gimnastyka na krzesłach, wsparcie psychologiczne, warsztaty artystyczne i teatralne, spacery varsavianistyczne, spotkania podróżnicze, dyskusje przy herbacie i kawie, spotkania przy planszówkach, wspólne spędzanie czasu z okazji świąt Bożego Narodzenia, wieczorki taneczne, imprezy towarzyskie, spotkania urodzinowe/imieninowe i wiele innych.

  Celem tej inicjatywy jest poprawa funkcjonowania psychospołecznego seniorów, zapobieganie ich izolacji oraz marginalizacji, jak również wykluczeniu społecznemu poprzez zawiązanie społeczności klubowej. Klub seniora byłby miejscem wspólnych spotkań i spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Na pierwszy plan wybija się tu edukacja w zakresie nowych technologii, zdrowego trybu życia, utrzymanie sprawności psychofizycznej.

  Co daje taki klub? Seniorzy mogą tam pogłębiać swoje zainteresowania i aktywność życiową, wynikające z ich potrzeb i umiejętności.

  Klub seniora na Rakowcu jest bardzo potrzebny. Zwłaszcza, że z zebranych danych wynika, że to właśnie Rakowiec jest tą częścią dzielnicy, gdzie zamieszkuje najwięcej seniorów. Od dawna zabiegał o to radny Cezary Król (Zawsze z Ochotą), który jest mieszkańcem Rakowca i osobą, która dostrzega potrzeby seniorów.

  – Mamy na osiedlu wielu wspaniałych, kreatywnych seniorów. Przestrzeń, gdzie mogliby się spotkać, spędzić czas jest niezbędna. Jestem przekonany, że Klub Seniora Eva przy Baleya 9 będzie właśnie takim miejscem. Bardzo się cieszę, że się udało, że seniorzy z Rakowca mają swoją siedzibę – powiedział Cezary Król.

  Dotacja przyznana na prowadzenie klubu na 2023 r. wynosi 60.000 PLN.

  Drodzy Seniorzy, zapisujcie się do klubu. Takiej okazji nie można przegapić!

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem