• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 2 czerwca 2020 Imieniny : Erazma, Marianny, Marzanny

 • Menu

  Bielańska Gala Kultury

  Bielany właściwie „od zawsze” są dzielnicą kulturalną, przywiązującą dużą wagę do rozwoju kultury. To miejsce zarówno z ciekawą historią, jak i znaczącymi zabytkami. Nie bez powodu mieszka tu wielu artystów i miłośników kultury. Na terenie dzielnicy co roku odbywa się wiele bardzo ciekawych wydarzeń kulturalnych. Znajduje się tu też doskonale zorganizowana sieć obiektów kulturalnych, między innymi dwie prężnie działające instytucje kultury, czyli: Bielański Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna im. St. Staszica ze swoimi filiami. W ostatnich latach powołane zostały też dwa miejsca aktywności lokalnej działające przy Bielańskim Ośrodku Kultury oraz MAL działający przy Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica, których praca skupia się wokół edukacji kulturalnej i integracji mieszkańców. Rozwój więc cały czas trwa.

  Na terenie Bielan prężnie działają artyści i pracownie artystyczne, dzięki którym dzielnica rozkwita i nabiera wyjątkowego klimatu.

  Bielany to również malownicze tereny zielone, z lasami, którymi może pochwalić się niewiele dzielnic, wiele uczelni wyższych i wspaniałych szkół średnich z tradycjami, a także takie miejsca jak barokowa perełka – Kościół Pokamedulski w Lesie Bielańskim.

  Ale życie kulturalne na Bielanach to przede wszystkim społeczność, mieszkańcy, ludzie, którzy je tworzą i w nim uczestniczą.

  W czwartek 16 maja br. w Sali widowiskowej bielańskiego Ratusza odbyła się II Bielańska Gala Kultury, w czasie której wybitni bielańscy twórcy kultury oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w działalność dla bielańskiej kultury otrzymali nagrody z rąk burmistrza Bielan Grzegorza Pietruczuka. A oto tegoroczni laureaci:

  – Maria Piechotka (w kategorii – nagroda specjalna),

  – Sławomir Idziak (twórca),

  – Szymon Majewski (ambasador Bielan),

  – Piotr Karski (bielański autor),

  – Wojciech Staroń (edukacja kulturalna),

  – Mateusz Napieralski (animacja kultury),

  – Fundacja Life Change (kulturalna organizacja pozarządowa),

  – Huta Arcerolmittal Warszawa (mecanas kultury),

  – Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce (bielańskie miejsce kultury),

  – Filharmonia dla dzieci (bielański cykl).

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem