• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 19 czerwca 2019 Imieniny : Gerwazego, Protazego, Borzysława

 • Menu

  Budowa nowego żłobka na Woli dobiegła końca

  Nowy żłobek już gotowy!

  Budowa nowego żłobka na Woli dobiegła końca. Nowoczesny budynek zlokalizowany przy ul. Ciołka 26a przechodzi właśnie niezbędne odbiory, po uzyskaniu których będzie mógł przyjąć 131 dzieci. Inwestycja kosztowała ponad 9,5 mln zł. 

  Mieszkańcy Ulrychowa już wkrótce będą mogli posłać swoje najmłodsze pociechy do nowoczesnego żłobka, zlokalizowanego przy ul. Ciołka 26a. Po uzyskaniu odbiorów najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy będą mogli korzystać z tego nowoczesnego obiektu. Budowa żłobka w tej części Woli była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom młodych rodzin, których na Ulrychowie systematycznie przybywa.

  Inwestycja przy ul. Ciołka 26a była realizowana z miejskiego budżetu i kosztowała ponad 9,5 mln zł. Powstał całkowicie nowy, 3-kondygnacyjny budynek żłobka. Wyburzony został budynek starej garbarni, który wcześniej znajdował się na tym terenie, a także zagospodarowany teren wokół budynku.  5-oddziałowy budynek będzie mógł przyjąć 131 maluchów. Co bardzo ważne, cały budynek został zaprojektowany i wybudowany tak, aby osoby niepełnosprawne mogły w pełni z niego korzystać.

  Żłobek powstał z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak cegły i drewno w kolorze brązu na elewacji piętra. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe, w pełni wyposażone zaplecze kuchenne, pomieszczenia techniczne oraz gospodarcze. Na parterze oraz piętrze powstało w sumie 5 sal zabaw dla dzieci, przewijalnie, toalety, magazyny czy pomieszczenia socjalne. W sumie powierzchnia całkowita budynku wynosi 1715 m kw. Zadbano również o teren na zewnątrz budynku. Powstały nowe szlaki komunikacyjne, zbudowano plac zabaw, zasadzono nową zieleń, a także wybudowano elementy małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci czy betonowe donice.

  Obecnie prowadzone są odbiory inwestycji. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie żłobek zostanie przekazany Zespołowi Żłobków m.st. Warszawy, który będzie zarządzał placówką.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem