• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 18 sierpnia 2022 Imieniny : Heleny, Bronisława, Ilony

 • Menu

  BUDŻET OBYWATELSKI – WYNIKI

  W środę 13 lipca br. odbyła się gala podsumowująca dziewiątą edycję budżetu obywatelskiego. 30 czerwca upłynął ostateczny termin oddawania głosów na projekty, które według planu mają zostać zrealizowane w 2023 roku. Ochota w tegorocznej edycji zajęła piąte miejsce pod względem frekwencji. Na tysiąc mieszkańców naszej dzielnicy zagłosowały 54 osoby.

  Budżet obywatelski to jedna z najistotniejszych form bezpośredniego oddziaływania na swoją okolicę przez mieszkańców. W trakcie tego głosowania każdy może zdecydować jaka inwestycja zostanie zrealizowana na terenie dzielnicy, jak również całej Warszawy. Głosowanie, które odbyło się w drugiej połowie czerwca, wyłoniło 15 zwycięskich projektów spośród 81 zgłoszonych przez mieszkańców Ochoty.

  W trakcie środowej gali można było zapoznać się ze szczegółowymi wynikami tego plebiscytu. Z danych wynika, że w głosowaniu wzięło udział prawie 90 tys. osób, które wybrały spośród 1187 projektów dzielnicowych oraz 138 ogólno-miejskich. Z ciekawostek można dodać, że jak co roku, zdecydowana większość mieszkańców wybrała drogę internetową, co stanowiło 99 proc. Ochota z wynikiem 54 wyborców na 1000 mieszkańców uplasowała się na piątym miejscu zestawienia. Naszą dzielnicę wyprzedziły tylko kolejno: Ursus, Białołęka, Wawer oraz Wilanów. Warto wspomnieć, że na wszystkie 15 zwycięskich projektów, które zostaną zrealizowane w naszej dzielnicy, przeznaczone zostanie 3 337 317 zł.

  Naszym dzielnicowym projektem, który zdobył najwięcej głosów, okazał się pomysł nazwany „Zielone wejście do parku Szczęśliwickiego – ogrody bylinowe”, na który zostało oddanych aż 1698 ważnych głosów, a budżet zaplanowany na realizacje inwestycji to 385 000 zł. Gratulujemy! Z projektem możecie się zapoznać na stronie: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/28005?user=. Kolejnymi dwoma projektami z największą ilością wskazań są „Byliny dla Ochoty – zazielenienie ochockich ulic i skwerów” (1167 głosów) oraz „Rowerem dwukierunkowo na Ochocie” (1655 głosów).

  Na koniec warto wspomnieć, że jeden z projektów zgłoszonych przez  przewodniczącego ochockiej rady Krzysztofa Wojciechowskiego również zwyciężył. „Kino Plenerowe na Ochocie” otrzymało 1461 głosów i na jego realizacje zostanie przeznaczone 97 500 zł. Gratulujemy!

  Jeśli jesteście ciekawi wszystkich zwycięskich projektów, to zapraszamy do wejścia na stronę: https://bo.um.warszawa.pl/taskPropose/indexResults?TaskProposeSearch%5BmainRegionIds%5D%5B%5D=5&TaskProposeSearch%5Bstatuses%5D%5B%5D=6&user=&local=&regional=1&current=1&taskGroupId=&oldTaskGroup=null&TaskProposeSearch%5Bkeywords%5D=. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu w przyszłym roku. Kto wie, może ktoś z Was pokusi się o zgłoszenie własnego pomysłu w ramach budżetu obywatelskiego, który będzie mógł zmienić okolicę. Pamiętajcie – to Wy decydujecie!

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem