• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 7 maja 2021 Imieniny : Gustawy, Ludmiły, Sawy

 • Menu

  DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DOMEK Z DREWNA?

  Nie jest tajemnicą, że wytwarzane z naturalnych materiałów domki z drewna są sposobem na życie bliżej natury. Życie w takim domku jest doświadczeniem, któremu nie dorówna żaden inny rodzaj mieszkania. Co więcej, drewniane budynki mieszkalne to najlepszy sposób na relaks i cieszenie się szczęśliwym i zdrowym życiem.

  Dom z drewna to słuszny wybór?

  Od lat znane są niezliczone zalety drewna. Jednak dopiero teraz przy użyciu odpowiedniej technologii wiele osób zaczęło doceniać konstrukcje drewniane. W dzisiejszych czasach drewno jest postrzegane, jako materiał organiczny, higroskopijny i anizotropowy mający niezwykłe właściwości termiczne, akustyczne, elektryczne, mechaniczne, estetyczne oraz użytkowe. Te cechy umożliwiają budowę komfortowego domu wyłącznie z materiałów drewnianych. Ponadto domy drewniane mają szereg innych zalet, które należy rozważyć.

  1. Niższe koszty budowy

  Domy z drewna mają mniejszą wagę, co z kolei zmniejsza koszt wylewania fundamentu, a wybierając dommistrza.pl oszczędność przy budowie takiego domku może wynosić nawet 30%. Drewno jest najtańszym dostępnym materiałem budowlanym − w praktyce cena gotowego domu z drewna wynosi ok. 179 999 zł. Natomiast cena surowego domu z cegły wynosi ok. 180 000 zł – nie wliczając ceny doprowadzenia takiego domu do stanu użytkowania.

  1. Niezwykła trwałość i stabilność

  Drewno, mimo, że jest surowcem naturalnym odznacza się niezwykłą trwałością i stabilnością, a przy użyciu dzisiejszych technologii ta trwałość i stabilność jest jeszcze większa. Drewniane konstrukcje mogą być użytkowane nawet przez 100-200 lat. Co więcej, domy drewniane można umieścić na obszarach z wodami gruntowymi, co oznacza większą sztywność i stabilność takich domów na takie zdarzenia jak trzęsienie ziemi.

  1. Szybki czas budowy

  Budowa domów z drewna trwa od 5 do 10 razy szybciej niż czas potrzebny do zbudowania domu z innym materiałów − na przykład, z cegły. Budowa domu drewnianego średnio zajmuje od 2-3 miesięcy, a mając gotowy projekt taki domek może zostać wybudowany nawet w niecały miesiąc.

  1. Nieszkodliwość dla środowiska

  Domki całoroczne, jako, że są zbudowane z naturalnego surowca, jakim jest drewno są tym samym przyjazne dla środowiska. Konstrukcje drewniane szczególnie znane są ze swojej zdolności do pochłaniania dwutlenku węgla, a nie do jego wytwarzania. Nie istnieje materiał budowlany, który jest bardziej przyjazny dla środowiska.

  1. Naturalna termoizolacja

  Wiele materiałów zmienia rozmiar i objętość wraz ze zmianami temperatury − rozszerzają się wraz ze wzrostem temperatury. Drewno jest znane ze swoich właściwości termoizolacyjnych, dzięki czemu dom jest chłodny latem i ciepły zimą. Co więcej, drewno posiada naturalną zdolność gromadzenia oraz oddawania nadmiernej wilgoci, co wpływa na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach.

  1. Oszczędność energetyczna

  Z powodu swoich właściwości izolacyjnych konstrukcje drewniane są wysoce energooszczędne. Drewno posiada zdolność magazynowania ciepła, co w praktyce oznacza mniejszą ingerencję wyposażenia do kontroli temperatury w pomieszczeniach. Oszczędność na ogrzewaniu domu drewnianego może wynosić nawet do 60%.

  1. Odporność elektryczn

  Drewno suszone na powietrzu jest bardzo dobrym izolatorem elektrycznym. Ten naturalny materiał okazuje się być wysoce odporny na elektryczność. Co więcej, w przeciwieństwie do metalu czy plastiku, drewno jest materiałem, który nie absorbuje elektryczności statycznej − niebezpiecznej dla zdrowia ludzi.

  Różnorodność zalet domów drewnianych jest naprawdę duża. Od oszczędności czasu po oszczędność funduszy aż do ochrony środowiska. Pomimo uprzedzeń co do drewnianych konstrukcji, takie budowle niczym nie odbiegają od budynków z cegły. Warto, zatem rozważyć wszystkie zalety domków z drewna i zmienić swoje dotychczasowe przekonania.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem