• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 31 maja 2023 Imieniny : Anieli, Marietty, Petroneli

 • Menu

  GIMNASTYKA PRZY KRZESŁACH DLA SENIORÓW W KLUBIE EVA

  Od 15 maja ruszyła działalność Klubu Seniora EVA  mieszczącego się w placówce Biblioteki Publicznej Dzielnicy Ochota przy ul. Baleya 9.  Klub prowadzi Fundacja Pomocy Społecznej EVA na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

  Miejsce otwarte jest dla seniorów od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14. Jak zapewniają organizatorzy „Z nami nie będzie nudy”.

  Przypomnijmy, że w związku z troską o seniorów zarząd Ochoty podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2023 r. zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym pod nazwą „Prowadzenie klubu seniora na terenie Rakowca – zawiązanie społeczności klubowej”. W wyniku rozstrzygniętego konkursu klub seniora będzie prowadzony przez Fundację EVA.

  We wtorki o godz. 9.45 rozpoczynają się zajęcia ruchowe dla seniorów. Jest to gimnastyka przy krzesłach. Zajęcia trwają od 45 minut do 60 minut. Ćwiczenia są wykonywane zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, kiedy krzesło stanowi podporę. To niezwykle ważnie w związku z częstym u seniorów schorzeniami stawów (głównie kręgosłupa), mniejszą elastycznością ścięgien i włókien mięśniowych. Gimnastyka przy krzesłach zawiera w sobie elementy jogi, gimnastyki korekcyjnej, stretchingu. Wykonywane są również ćwiczenia rehabilitacyjne, przykładowo pomagające w walce z osteoporozą. Często nie wyobrażamy sobie, że element tak prosty jak krzesło może posłużyć nam do wykonywania ćwiczeń, które przyniosą nam ogromne korzyści. Ćwiczenia polegają na wykorzystywaniu ciężaru naszego ciała. Dzięki temu unikniemy wszelkich kontuzji mięśni oraz stawów.  A to niezwykle ważne w przypadku seniorów, kiedy łatwo można się narazić na niepotrzebne przeciążenia, czy kontuzję. Warto skorzystać i zadbać o swoje zdrowie, tężyznę fizyczną.

  Dodatkowo Klub Seniora Eva oferuje bardzo ciekawe zajęcia: trening pamięci, wsparcie psychologiczne, warsztaty artystyczne, warsztaty teatralne, spacery varsavianistyczne, spotkania podróżnicze, gry planszowe, wieczorki taneczne, pogaduchy przy kawie i herbacie i wiele innych.

  Wszystkich zainteresowanych seniorów zapraszamy do odwiedzenia klubu lub do kontaktu telefonicznego z organizatorami, tel. 605-252-440 lub 730-052-440.

  Zapraszamy! Klub Seniora Eva to nowe, atrakcyjne miejsce dla seniorów z Rakowca.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem