• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 18 lipca 2019 Imieniny : Erwina, Kamila, Wespazjana

 • Menu

  Kaczki i łyski dostały tratwy

  Na Stawach Brustmana pojawiło się pięć nowych minitratw dla kaczek krzyżówek i łysek. Zapewni to ptactwu ochronę przed drapieżnikami i spokojne bytowanie na bielańskim akwenie.

  Platformy dają ptakom możliwość wypoczynku lub jeśli tak postanowią to założenie gniazd. Kaczki i łyski z powodzeniem wykorzystują tratwy na innych zbiornikach wodnych – mówi Monika Wasilewska z warszawskiego Zarządu Zieleni. To właśnie miejscy ogrodnicy na prośbę Samorządu Osiedla Wawrzyszew zwodowali tratwy. Jeszcze tego samego dnia kaczki i łyski zaczęły korzystać z nowych domów.

  Dodatkowo w lipcu rozpocznie się pierwszy etap konserwacji trzech zbiorników tworzących Stawy Brustmana. Zarząd Zieleni w maju ogłosił przetarg na wykonanie robót w wakacje i na jesieni. – Planowane są prace typowo konserwacyjne związane z wykoszeniem, z wygrabieniem i hakowaniem roślinności wodnej, ale tylko w miejscach tego wymagających – precyzuje M. Wasilewska.

  Pierwszy – największy – staw od strony ulicy Wolumen pełni funkcję typowo rekreacyjną. Miejscy ogrodnicy posadzą tam ponad 30 krzewów wierzby purpurowej.

  Na dwóch pozostałych zbiornikach – bardziej dzikich przyrodniczo – pojawi się roślinność wodna, co ptakom umożliwi dodatkowe schronienie. Tuż przy brzegach pojawią się: grzybieńczyk żółty, łączeń baldaszkowy, oczeret jeziorny, strzałka wodna, turzyca i osoka aloesowata.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem