• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 19 czerwca 2019 Imieniny : Gerwazego, Protazego, Borzysława

 • Menu

  Kolejne nowe przedszkola na bielanach

  Na Bielanach oddano do użytku dwa przedszkola wybudowane w technologii modułowej. Budynki przy ul. J. Conrada 10a i ul. Przy Agorze 12 zastąpiły wysłużone drewniane konstrukcje tzw. ciechanowskie (powstałe w fabryce Stolbud-Ciechanów) zbudowane w latach 70. i 80.

  Bielany to szybko rozwijająca się dzielnica. Powstają nowe osiedla chętnie zamieszkiwane przez młodych ludzi. Bardzo ważne dla nas jest sukcesywne zwiększanie liczby miejsc w bielańskich przedszkolach, dlatego w ostatnim czasie oddaliśmy do użytku cztery placówki wybudowane od podstaw w miejscu starych budynków dla 750 dzieci. Piąte przedszkole przy ulicy Bogusławskiego na 200 miejsc oddamy do użytku w najbliższych tygodniach – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany. Jak dodaje, w planach są remonty kolejnych przedszkoli przy ulicy Wergiliusza 15 i Tołstoja 2.

  Przedszkole ul. Przy Agorze 12

  Dzieci mają do dyspozycji nowoczesny, piętrowy i kolorowy budynek. Aktualnie placówka ma pięć oddziałów dla 125 dzieci. Od września 2019 roku planowane jest uruchomienie kolejnych trzech oddziałów dla 75 dzieci.

  W każdej sali zaaranżowany jest kącik edukacyjny z tablicami multimedialnymi. Dodatkowo w specjalnej pracowni nauczyciele prowadzą zajęcia w wykorzystaniem mat do kodowania, ozobotów, tabletów oraz komputerów z dotykowymi ekranami.

  Przytulne, doskonale wyposażone sale dają dzieciom szansę wszechstronnego rozwoju własnych zainteresowań. Technologia informatyczna rozwija w dzieciach algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywność oraz szukanie kompromisów optymalnych rozwiązań – mówi Katarzyna Pawlik, dyrektora przedszkola.

  W budynku znajdziemy gabinet logopedyczno-psychologiczny, bibliotekę przedszkolną i salę do zajęć ruchowych ze sprzętem sportowym oraz sensorycznym. Przy aranżowaniu sal wykorzystano założenia chromoterapii. Specjalnie dobrane kolory ścian i wykładzin mogą pobudzać, uspokajać lub relaksować.

  W Przedszkolu nr 334 wiele uwagi poświęca się zdrowemu żywieniu. Wyszkolona kadra dba o to, aby dzieci z alergią pokarmową otrzymywały odpowiednie dla swojej diety posiłki.

   

  Przedszkole przy ul. J. Conrada 10a

  W Przedszkolu nr 327 jest osiem oddziałów dla 200 dzieci. Wewnątrz znajdują się przestronne, kolorowe sale, wyposażone w nowe funkcjonalne meble, sprzęty i zabawki. Dodatkowo każda sala otrzymała tablicę multimedialną, która wprowadzi dzieci w świat technologii informatycznej oraz wzbogaci proces dydaktyczny. Dzieci mają również do dyspozycji salę gimnastyczną, salę do rytmiki oraz salę do integracji sensorycznej. W budynku znajduje się gabinet logopedyczny.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem