• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 27 listopada 2021 Imieniny : Waleriana, Wirgiliusza, Ody

 • Menu

  KONCERT Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  Zbliża się 103 rocznica  odzyskania niepodległości przez Polskę.  Po stu dwudziestu trzech latach niewoli pod zaborami – 11 listopada 1918 r.  nasz kraj ponownie stał się wolny. Odzyskanie niepodległości było możliwe zarówno  dzięki wytrwałości, odwadze, poświęceniu aktywnej części polskiego społeczeństwa, jak i sprzyjającym okolicznościom zewnętrznym, związanym z I Wojną Światową.  I co roku, właśnie 11 listopada w całym kraju obchodzimy uroczyście  Narodowe Święto Niepodległości. To bardzo ważny dzień dla naszego kraju. Po latach zaborów, zsyłek, tłumienia polskości nasz kraj powrócił wolny i niepodległy na mapy świata! Z tej okazji również w dzielnicy Ochota m.st. Warszawy planowane są różne wydarzenia.

  Główne uroczystości odbędą się na Ochocie 10  listopada, a więc w przeddzień święta. Jednak przewidziane są też inne wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Wśród nich koncert patriotyczny, który odbędzie się 11 listopada około godz. 14.00, bezpośrednio po mszy  w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Maryi  Panny, w parafii św.  Jakuba przy placu Narutowicza.  Koncerty w dniu odzyskania niepodległości już dawno stały się ochocką tradycją. Niżej przedstawiamy informacje dotyczące wydarzenia i  program koncertu:

  Wykonanie: Ireneusz i Mateusz Izdebscy.  Prowadzenie koncertu – Jacek Łepecki- Dyrektor Generalny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „Sonata”. im. Bogumiła Łepeckiego.

  Wykonawcy i Program Koncertu :

   Konferansjer -Prelegent – Prezes Zarządu Fundacji –  Jacek Łepecki

  Jacek Łepecki wygłosi prelekcję historyczną  i wprowadzi słuchaczy w meritum przesłania koncertu, a następnie wysłuchamy:

  Nokturn Cis-moll Fryderyka  Chopina –  Ireneusz Izdebski

  Melody G dur op.18  Ignacy Jan  Paderewski – Ireneusz Izdebski

  Nokturn Es-dur nr 2 Op. 9. – Fryderyk Chopin  –  Mateusz  Izdebski

  Recytatyw i scherzo F. Kreisler – Mateusz  Izdebski

  Wariacje na temat własny op. 15  Henryka Wieniawskiego – Mateusz  Izdebski

  Koncert okolicznościowy w kościele na warszawskiej Ochocie to będzie z pewnością niezwykle interesująca propozycja, zwłaszcza  dla miłośników muzyki poważnej.  Repertuar przygotowano specjalnie na obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem