• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 4 grudnia 2023 Imieniny : Barbary, Krystiana, Berny

 • Menu

  MARATON ZUMBY W OSIR OCHOTA

  To było wydarzenie. Na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota przy Rokosowskiej 10, w środę 3 maja w godz. 16. 00 -18.00 odbył się maraton zumby. Była to jedna z form uczczenia święta Konstytucji 3 Maja.

  Wspaniałe wrażenia, wielu, bo około 100  uczestników, licznie zgromadzeni kibice.  Warto było wziąć udział w maratonie, ale również warto było przyjść i zobaczyć pokazy amatorów zumby, tym bardziej, że dopisała pogoda.

  Event prowadzili doświadczeni instruktorzy, którzy zadbali o to, aby każdy uczestnik mógł cieszyć się zabawą na swoim poziomie zaawansowania. Korzyści wynikające z uczestnictwa w maratonie zumby są liczne. Przede wszystkim jest to doskonała forma aktywności fizycznej, która pozwala na spalenie kalorii, poprawę wydolności organizmu oraz wzmacnianie mięśni. Zumba angażuje całe ciało, pozwalając na wzmacnianie zarówno mięśni nóg, ramion, jak i tułowia. Ponadto, dzięki rytmom latynoamerykańskiej muzyki i dynamicznym ruchom, zumba poprawia koordynację ruchową, równowagę oraz elastyczność.

  Zumba to ćwiczenia, mające pozytywny wpływ na wiele części ciała. Zumba zawiera w sobie trening cardio i wzmacnianie mięśni, a ponadto kształtuje równowagę i gibkość. Zajęciom towarzyszy muzyka, a rytmy te związane są głównie z tańcami latynoskimi (salsa, merengue, cumbia, reggaeton, soca, samba, tango, flamenco). Z tych rejonów pochodzą także głównie elementy choreograficzne wplatane w zajęcia. W cotygodniowych zajęciach zumby uczestniczy na całym świecie ponad 15 milionów osób, a realizowane są one w około 200 000 miejsc w 180 krajach. Trzeba przyznać, że jest to wynik iście imponujący.

  Jak już wspomnieliśmy, zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Zajęcia zumby trwają zwykle około godziny. Instruktor wykonuje proste układy choreograficzne, które są naśladowane przez uczestników zajęć do odpowiednio dobranej muzyki. Ćwiczenia aerobowe i siłowe są łączone naprzemiennie pod względem intensywności, co jest zgodne z koncepcją treningu interwałowego.

  Uczestnicy maratonu zumby w Ośrodku Sportu i Rekreacji Ochota musieli się wykazać iście „żelazną” kondycją. Nie dajmy się zwieść pozorom, że uczestniczenie w zajęciach z zumby aż przez dwie godziny to zadanie proste. – Nic z tych rzeczy. Tym większe brawa dla tych, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w maratonie zumby i dali radę!

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem