• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 28 stycznia 2021 Imieniny : Walerego, Radomira, Tomasza

 • Menu

  Mobilny punkt pobrań na obecność koronawirusa

  Na parkingu u zbiegu ulic K. Wóycickiego i Wólczyńskiej SPZZLO Warszawa-Żoliborz uruchomił kolejny punkt pobrań materiału biologicznego w kierunku zakażeń SARS-CoV-2.

  Mobilny punkt typu drive-thru rozpoczyna działalność 19 listopada o godzinie 12.00. Będzie czynny codziennie, również w soboty, niedziele i święta w godzinach 12.00 -17.00. Szczegółowe informacje odnośnie funkcjonowania punktu można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 538 516 182.

  Punkt powstał przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany oraz Zarządem Cmentarzy Komunalnych. Urząd pomógł od strony technicznej (m.in. organizacja ruchu, przygotowanie zaplecza), a Zarząd Cmentarzy udostępnił część dużego parkingu zlokalizowanego przy Cmentarzu Północnym.

  To bardzo duże ułatwienie dla mieszkańców. Te osoby, które są zmotoryzowane będą mogły wykonać badania na dużym parkingu na kilkaset miejsc. Na badanie oczekuje się w aucie, a kontakt z pracownikami punktu będzie ograniczony do minimum, tak aby wszystkim zapewnić jak najwięcej bezpieczeństwa. Punkt udało się przygotować w ciągu kilkunastu dni. Mam tutaj na myśli różne uzgodnienia, przyłącza, stworzenie całego zaplecza logistycznego do obsługi – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.

  Jest to już trzeci punkt pobrań zorganizowany przez SPZZLO Warszawa-Żoliborz. Dotychczasowe funkcjonują na terenie przychodni przy ul. Conrada 15 oraz Żeromskiego 13. Dyrekcja zakładu podjęła decyzję o organizacji punktu w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie związane z diagnostyką COVID-19 oraz koniecznością zwiększenia dostępności do świadczeń.

  Możliwość wykonania badania w dogodnym dla siebie miejscu i czasie zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców nie tylko Bielan, ale również sąsiednich stołecznych dzielnic – mówi Małgorzata Zaława-Dąbrowska, dyrektor SPZZLO Warszawa-Żoliborz.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem