• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 31 maja 2023 Imieniny : Anieli, Marietty, Petroneli

 • Menu

  Nadanie przesyłki z InPost

  Nadanie przesyłki w Paczkomacie® od mniej więcej roku jest najpopularniejszym sposobem wysyłki dla klientów indywidualnych. Odbiór przesyłki z Paczkomatu® już od kilku lat był metodą doręczenia przesyłki najczęściej wybieraną przez klientów e-commerce, ale sektor usług dla klientów indywidualnych był wcześniej zdominowany przez urzędy pocztowe. Jednak w badaniach Kantar Polska z kwietnia 2021 roku aż 70 proc. ankietowanych wybrało nadanie przesyłki w Paczkomacie®, co było wynikiem o dwadzieścia pięć punktów procentowych wyższym niż liczba wskazań na nadanie przesyłki w urzędzie pocztowym. Na trzecim miejscu znalazło się nadanie paczki bez wychodzenia z domu, kiedy to kurier odbiera przesyłkę bezpośrednio od klienta. Za tym sukcesem stoi przede wszystkim rosnąca ilość i dostępność Paczkomatów®. Jest ich już ponad szesnaście tysięcy w całym kraju i prawie tysiąc w samej Warszawie. W efekcie w miejscu zamieszkania ponad połowy Polaków najbliższy Paczkomat® znajduje się w zasięgu siedmiominutowego spaceru. Do popularności wysyłki w Paczkomacie® przyczynia się też przyzwyczajenie klientów do tej technologii, przejrzysty cennik, a także proste nadanie paczki. Jak proste? Dowiesz się czytając dalej.

  Zamów kuriera w aplikacji

  Najszybciej nadasz paczkę za pomocą popularnej aplikacji InPost Mobile. Jeżeli robisz zakupy przez internet, to pewnie wybierasz zwykle (jak większość polskich kupujących) odbiór z Paczkomatu®, a jeśli odbierasz często paczkę z Paczkomatu®, to pewnie masz już aplikację. Jak nadać paczkę w aplikacji? Wybierz ikonę Nadaj na dole ekranu głównego i wprowadź wymagane dane na kolejnych ekranach formularza nadawczego. Na pierwszym z nich określ czy chcesz przesyłkę wysłać do Paczkomatu®, czy pod wskazany adres oraz wybierz gabaryt paczki. Są ich trzy, różniące się od siebie tylko wysokością i odpowiadające trzem różnym skrytkom Paczkomatu®, więc możesz łatwo ocenić na oko, w którym gabarycie zmieści się twoja przesyłka. Maksymalną wagę paczek określono na 25kg dla wszystkich gabarytów.

  Na kolejnych ekranach wprowadzisz dane nadawcy i odbiorcy: imię, nazwisko, telefon i adres e-mail, przy czym telefon nadawcy będzie już wprowadzony, ponieważ to po nim aplikacja identyfikuje konto użytkownika. Te dane wystarczą aby bezpiecznie dostarczyć paczkę. Oczywiście, jeśli przesyłka idzie do Paczkomatu®, to należy wybrać urządzenie docelowe (z mapki lub za pomocą wyszukiwarki), a jeśli kurierem do domu odbiorcy, to trzeba podać tenże adres. Dane odbiorcy możesz też pobrać z listy kontaktów w telefonie, a raz wpisane dane nadawcy zostaną zapamiętane na później. Na ekranie z danymi nadawcy możesz też poprosić o wystawienie faktury VAT, dane do której również możesz zapisać w aplikacji na przyszłość. Tu również wybierzesz metodę płatności: BLIK, kartę płatniczą, szybki przelew przez internet, lub Google Pay. Teraz wystarczy zanieść paczkę do dowolnego Paczkomatu®, odnaleźć przesyłkę na liście w aplikacji i zeskanować kod QR, który znajdziesz w jej opisie. Otworzy się skrytka, do której możesz włożyć paczkę. Zamknij drzwiczki i gotowe. Zajmie ci to może kilka minut. Zamów kuriera spontanicznie, nawet w biegu, za pomocą aplikacji.

  Zamów kuriera online

  Jeżeli nie korzystasz z aplikacji, możesz nadać przesyłkę przez internet, za pośrednictwem serwisu Szybkie Nadania online. Działa on bardzo podobnie do analogicznej funkcjonalności w aplikacji, z tym że konieczne będzie wydrukowanie papierowej etykiety nadawczej. Tak samo jak aplikacja, serwis umożliwia nadanie paczki kurierem do Paczkomatu® i pod wskazany adres. Dostępne są również te same trzy gabaryty i te same opcje płatności. Do doręczenia przesyłki potrzebne będą też te same dane nadawcy i odbiorcy: imię, nazwisko, telefon, e-mail i oczywiście adres, jeżeli kurier ma paczkę dostarczyć do domu odbiorcy (alternatywnie można wybrać Paczkomat® docelowy z mapy lub za pomocą wyszukiwarki). Po zapłaceniu za przesyłkę otrzymasz możliwość pobrania etykiety nadawczej w formacie pdf. Po wydrukowaniu etykiety naklej ją na karton i zanieś paczkę do Paczkomatu. Albo poproś o to kogoś innego – żeby nadać paczkę nie jest potrzebne nic poza samą przesyłką. Na miejscu zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki, która się otworzy. Odbiór przesyłki z Paczkomatu® docelowego powinien być możliwy już następnego dnia. Nie jest to może tak szybki i spontaniczny sposób żeby nadać paczkę, jak aplikacja, no i trzeba mieć w domu drukarkę, ale za to nie jest potrzebny smartfon i konto w systemie operatora.

  Tania paczka dla zaawansowanych

  Jeżeli dostępne w ramach powyższych usług opcje wysyłki są niewystarczające, zamów kuriera korzystając z Managera Paczek, który oferuje dodatkowe możliwości, takie jak generowanie wielu paczek na raz, wysyłka za pobraniem, ubezpieczenie w szerszym zakresie, czy podjazd kurierski (to oznacza, że kurier przyjedzie po paczki do ciebie do domu, co jest usługą darmową przy nadawaniu pięciu i więcej paczek na raz). Więcej informacji znajdziesz na stronach internetowych operatora: https://inpost.pl/wysylam

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem