• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 19 listopada 2019 Imieniny : Elżbiety, Seweryny, Salomei

 • Menu

  Nowa przychodnia na Bielanach

  Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, komfortowe warunki dla pacjentów i personelu, wygodne gabinety, dostępność dla niepełnosprawnych – tak w skrócie można opisać nową przychodnię miejską przy ul. Klaudyny 26 B. Pierwszych chorych – dorosłych i dzieci – placówka przyjęła 2 lipca.

  Ta przychodnia to kolejne, nowe miejsce służące warszawiakom powiedziała podczas otwarcia przychodni Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – W ostatnim czasie mamy wiele powodów do zadowolenia – budujemy nowe lub otwieramy zmodernizowane obiekty ochrony zdrowia. W maju kładliśmy kamień węgielny pod przychodnię i szpital jednodniowy na Białołęce, zawiesiliśmy wiechę na szpitalu Południowym, otworzyliśmy nową przychodnię na Chrzanowie i Ursynowie – dodała prezydent.

  Przychodnia przy ul. Klaudyny 26 B powstała w nadbudowanym do wysokości 4 pięter i gruntownie wyremontowanym pawilonie usługowym. Dzięki inwestycji powstała nowoczesna placówka medyczna świadcząca kompleksowe usługi, w tym w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, stomatologii, okulistyki, ginekologii, kardiologii oraz diagnostyki endoskopowej.

  – Ta przychodnia jest naprawdę wspaniała – powiedziała Monika Suska, stołeczna radna. – Właśnie na takie placówki jest zapotrzebowanie w Warszawie. Rada Warszawy zawsze przychyli się do udzielenia dotacji lub dofinansowania dla takich projektów.

  Placówka została wyposażona w nowoczesną aparaturę, umożliwiającą wykonywanie precyzyjnych badań, w tym aparat OCT z funkcją angiografii, perymetr, tonometr impresyjny, lampę szczelinową z soczewkami, keratometr ręczny, laser okulistyczny, aparat USG z opcją UBM, detektor tętna płodu, unit stomatologiczny, elektrokardiograf oraz wyposażenie pracowni endoskopowej.

  Całkowity dotychczasowy koszt to blisko 14 mln zł, w tym dotacja z m.st. Warszawy wyniosła 1,2 mln zł.

  W latach 2007-2017 na inne zadania inwestycyjne – modernizacje i adaptacje przychodni na Żoliborzu przekazano z budżetu m.st. Warszawy blisko 13 mln zł. Dotacja planowana na 2018 r. to 1 mln zł.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem