• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 18 lipca 2019 Imieniny : Erwina, Kamila, Wespazjana

 • Menu

  Nowa ulica Schroegera 

  Zakończyła się modernizacja ulicy Schroegera na Starych Bielanach. Efekty są niesamowite. Nowa nawierzchnia, chodniki wykonane z eleganckiej kostki i płyt oraz stylowe latarnie nawiązujące do tych ustawionych na Krakowskim Przedmieściu. Wszystko w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

  Prace objęły odcinek od ulicy Przybyszewskiego do alei Zjednoczenia. Robotnicy ułożyli nową nawierzchnię wraz z podbudową, chodniki i krawężniki. Ustawiono również nowe latarnie, stylizowane na takie, które od wielu lat stoją na reprezentacyjnym Krakowskim Przedmieściu.

  Ze względu na zabytkowy charakter okolicy, projekt, a następnie roboty budowlane były prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków.

  Modernizując ulicę Schroegera rewitalizacji poddano zieleń. Posadzono dodatkowych 26 drzew (klon i jesion) i blisko 3000 krzewów (m.in. irga, róża okrywowa) oraz kilkanaście sztuk hortensji bukietowej. Ponadto do kwietnych rabat na Placu Konfederacji dołączyły liliowce Stella de Oro. Sadzonki kwiatów zakwitły za żółty, niemal złoty kolor.

  W tym roku zaplanowano rozpoczęcie modernizacji pobliskiej alei Zjednoczenia, zlecony przez Zarząd Dróg Miejskich. Na całym, niemal kilometrowym, odcinku pojawi się nowa nawierzchnia wraz z podbudową. Wyeksploatowane chodniki zyskają nową, równą nawierzchnię z płyt betonowych.

  Po przebudowie z alei Zjednoczenia oraz ulic poprzecznych znikną bariery architektoniczne, co sprawi, że ulice będą łatwo dostępne dla osób starszych. Wygodniej będzie również rowerzyst. Drogowcy wyremontują ścieżkę dla rowerów i dodatkowo przedłużą ją do ulicy Żeromskiego.

  Dodatkowo na całej długości alei Zjednoczenia pojawi się zupełnie nowe oświetlenie jezdni, chodników i przejść dla pieszych.

  Docelowo aleja Zjednoczenia będzie reprezentacyjnym deptakiem z małymi skwerami i dużą ilością zieleni. To ma być miejsce przyjazne dla wszystkich mieszkańców – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem