• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 22 kwietnia 2019 Imieniny : Leona, Kai, Heliodora

 • Menu

  Ochota na kota

  „Ochota na kota”  – pod taką nazwą już niedługo zacznie funkcjonować filia stołecznego Schroniska „Na Paluchu” przy ul. Grójeckiej 79, w której zamieszka 20 kotów.

   

  „Ochota na kota”, czyli kolejne szanse na adopcję

  Dla osób, które twierdziły, że do schroniska mają „za daleko” uruchomiliśmy wirtualną wycieczkę. Teraz idziemy o krok dalej. Jeszcze bardziej przybliżamy „Paluch” mieszkańcom i to dosłownie. Już wkrótce udostępnimy im filię jednostki, która działać będzie pod nazwą „Ochota na kota” – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

   

  Ten pomysł od razu nam się spodobał. Wierzę, że otwierając punkt przy ul. Grójeckiej, jednocześnie otwieramy kotom, ale też pozostałym zwierzętom z „Palucha” drzwi do serc warszawiaków. Ochota to kocia dzielnica, nie wyobrażam sobie, że to miejsce mogłoby powstać gdzie indziej – mówi Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz dzielnicy Ochota.

   

  W pawilonie handlowym przy ul. Grójeckiej 79 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Banacha i ul. Bitwy Warszawskiej 1920), już za około cztery miesiące rozpocznie działanie filia stołecznego Schroniska „Na Paluchu”. W punkcie „Ochota na kota” zamieszka około 20 kocurów i kotek, które będą ambasadorami idei adopcji.

   

  Koty, które tu trafią niewątpliwie zyskają szansę na szybszą adopcję, jednakże

  będą też miały swoje zadanie. Chcemy, aby sygnalizowały warszawiakom, że w naszym schronisku na nowe domy wciąż czekają dziesiątki ich towarzyszy. Z pomocą naszej filii jeszcze mocniej postawimy na edukację i promocję – uzupełnia dyrektor Schroniska „Na Paluchu”, Henryk Strzelczyk.

   

  – Po raz kolejny zwierzęta z „Palucha” zbliżają się do warszawiaków. Wcześniej były to akcje promocyjne w plenerze, a teraz koty będą miały swoje stałe miejsce na Ochocie. W ten sposób nieustannie będą przypominać, że wszystkie „zwierzaki warszawiaki” zasługują na szczęśliwy dom – mówi Aleksandra Gajewska, radna i wiceprzewodnicząca komisji ochrony środowiska Rady Warszawy.

   

  Sama jestem wolontariuszką „Na Paluchu” dlatego z tym większą radością przyjęłam informację, że to właśnie na Ochocie powstanie tak wyjątkowy punkt adopcyjny. Liczę, że dzięki niemu mieszkańcy, nie tylko naszej dzielnicy, jeszcze bardziej zwrócą uwagę na problem bezdomności zwierząt – mówi Dorota Stegienka, radna Ochoty.

   

  Większa część ochockiego domu kota zostanie przeszklona, tak by odwiedzający to miejsce mogli swobodnie przyglądać się podopiecznym schroniska. W punkcie działać będzie również punkt adopcyjno-informacyjny, gdzie warszawiacy będą mogli uzyskać wszystkie informacje związane z przygarnięciem zwierząt z „Palucha”.

   

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem