• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 27 listopada 2021 Imieniny : Waleriana, Wirgiliusza, Ody

 • Menu

  OCHOTA – PŁATNE PARKOWANIE PONOWNIE NA SESJI RADY

  Na 25 października 2021 r. została zwołana XXVI sesja Rady Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Sesja odbędzie się o godz. 18.00  w Hali Sportowej przy XLVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego przy u. Barskiej 32. Sesja została zwołana na wniosek grupy radnych. Temat – płatne parkowanie na Ochocie. To jedyny merytoryczny punkt sesji. Radni chcą, aby Zarząd Dzielnicy Ochota oraz przedstawiciele ZDM (zaproszeni po raz kolejny) przedstawili sytuację związaną z wdrażaniem SPPN w dzielnicy.

  Przed paroma tygodniami (13 września br.) odbyła się już sesja Rady Dzielnicy Ochota poświęcona płatnemu parkowaniu. Pomimo zaproszenia nikt z ZDM na obrady nie przyszedł. Sprawa SPPN to chyba najważniejsza rzecz od wielu lat w naszej dzielnicy. Jak się okazuje urzędnicy ratusza mogą w takiej sprawie lekceważyć samorząd naszej dzielnicy. Z drugiej strony trudno się dziwić ZDM,  że nikt się nie stawił, ponieważ ilość oszustw popełnionych w czasie konsultacji jest tak duża, że trudno ludziom spojrzeć w oczy. Największym oszustwem obok braku zmian w konkretnych organizacjach ruchu, które wydawały się ustalone podczas konsultacji, jest kwestia abonamentów obszarowych. Otóż ZDM obiecywał mieszkańcom abonament w cenie 30 zł w zamian za możliwość parkowania na obszarze 1/8 dzielnicy. Przyjęta przez Radę Miasta uchwała, co prawda przewiduje taką możliwość, ale za cenę 600 zł rocznie.

  ZDM zachował się w tej sprawie jak klasyczny domokrążca sprzedający garnki, który obiecuje przed transakcją różne rzeczy, a dostarcza zardzewiały i bezwartościowy towar – powiedziała  wtedy burmistrzyni Dorota Stegienka.

  Jedynym obecnym na sesji reprezentantem miasta był radny Rady Warszawy  Piotr Żbikowski, który odniósł się do  niepokojów mieszkańców przy wprowadzaniu strefy kilka lat temu na Starej Ochocie. Jak się okazało wiele z nich było na wyrost. Radny radził zebranym poczekać na wdrożenie projektu, a następnie jego poprawianie. W dalszym ciągu obrad wszystkie pretensje skupiły się na radnym. I prawdę mówiąc trochę było  szkoda tego, skądinąd, odważnego człowieka.

  Zmarnowano duży kapitał. Nikt po konsultacjach ZDM nie uwierzy już w nic co mówią urzędnicy miejscy. Nie można tak oszukiwać mieszkańców – powiedział radny Łukasz Kwaśniewski na zakończenie dyskusji.

  Tak było we wrześniu. Jak będzie teraz, – zobaczymy. Czy na sesji pojawi się ktoś z ZDM?… Tego nie wiemy. Czy strefa SPPN na Ochocie wejdzie w życie?  Odpowiedź brzmi – tak. ZDM wprowadzi ją „po trupach”, nie bacząc na zobowiązania złożone mieszkańcom i władzom dzielnicy podczas zeszłorocznych konsultacji. Jedynym pozytywnym aspektem jest to, że możemy liczyć na bezpłatne strefy mieszkańca organizowane przez dzielnicę.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem