• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 18 lipca 2019 Imieniny : Erwina, Kamila, Wespazjana

 • Menu

  Onko-Olimpiada

   

  26 sierpnia zakończyła się VIII edycja Onko-Olimpiady. Trwająca trzy dni impreza odbywa się co dwa lata na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

  Zawody zwieńczone zostały koncertami oraz grillem i dyskoteką dla młodych zawodników. W tegorocznych zmaganiach brało udział 13 drużyn z Polski oraz 6 drużyn zagranicznych, w tym młodzi pacjenci z Turcji, Rumunii, Litwy, Słowacji i Ukrainy.

  Olimpiada jest imprezą sportową dla młodych pacjentów onkologicznych, dla których współzawodnictwo sportowe i treningi są nie tylko świetną zabawą, ale także drogą powrotu do zdrowia. Przyjacielskie zmagania pozwalają zapomnieć o chorobie i trudnych przeżyciach, dając jednocześnie młodym zawodnikom okazję poznania nowych osób o podobnych doświadczeniach życiowych i zawarcia międzynarodowych przyjaźni. Igrzyska zostały sfinansowane przy wsparciu darczyńców, a także dzięki licytacji, w której wzięli udział muzycy, aktorzy i sportowcy zaangażowani w inicjatywę.

  Tegoroczne wydarzenie rozpoczęto uroczystym wejściem na stadion wszystkich drużyn, następnie reprezentanci poszczególnych krajów odczytali przysięgę olimpijską i zapalony został znicz. Inaugurację igrzysk uświetnili swoją obecnością przedstawiciele ambasad krajów, z których pochodziły goszczone przez nas drużyny, jak również metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, dyrektor biura sportu i turystyki Janusz Samel, artyści: Szymon Majewski, Mateusz Damięcki, Beata Tadla, Mariusz Korpoliński, Paweł Stasiak, Adrian Kowalski, Conrado Moreno i Tomasz Ciachorowski, który zapalił znicz olimpijski. Impreza była prowadzona przez znanych prezenterów telewizyjnych.

  Przemówienia inauguracyjne wygłosili zaproszeni goście, reprezentanci ambasad goszczonych przez nas młodych sportowców, a także Tomasz Osuch, założyciel Fundacji Spełnionych Marzeń.

  Wśród obecnych nie mogło zabraknąć władz dzielnicy Bielany, reprezentowanych przez zastępcę burmistrza Magdalenę Lerczak, która ze wzruszeniem i radością oglądała rozpoczęcie igrzysk.

  Ogromnie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w organizacji tak wspaniałego wydarzenia. Onko-Olimpiada jest niezwykłą imprezą. Jestem dumna, że odbywa się właśnie na Bielanach. Dziękuję wszystkim za udział i wielkie zaangażowanie w tak szczytnym przedsięwzięciu – podsumowała zmagania młodych pacjentów Magdalena Lerczak. Z kolei za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia na terenie Bielan podziękował władzom dzielnicy Tomasz Osuch, który docenił również pomoc miasta.

  Kolejna edycja Onko-Olimpiady odbędzie się w 2020 r. Jednak na następne wydarzenie sportowe, organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń, młodzi sportowcy będą musieli poczekać jedynie niecały rok. Po tym czasie, jak ogłosił w trakcie swojego przemówienia Tomasz Osuch, odbędą się rozgrywki pierwszej w Europie ligi piłkarskiej dla młodzieży z rakiem, nowo założonej przez Fundację.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem