• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 31 maja 2023 Imieniny : Anieli, Marietty, Petroneli

 • Menu

  PLACÓWKA WSPARCIA „OCHOTKA”

  Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego Caritas Archidiecezji Warszawskiej – Świetlica Socjoterapeutyczna „Ochotka” jest miejscem, które angażuje się w proces wychowania i opieki nad dzieckiem, zapewniając wsparcie dla rodzin. Placówka działa zgodnie z Ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 2011 roku i zapewnia dzieciom opiekę wychowawczą, dydaktyczną oraz wsparcie wieloaspektowe.

  Od września 1998 roku Świetlica codziennie pomaga dzieciom w różnym wieku, oferując opiekę pozaszkolną, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań, kształtowanie właściwych postaw społecznych, stymulowanie wartości chrześcijańskich, umiejętności społecznych i psychologicznych oraz socjoterapię. Świetlica opiekuje się dziećmi w wieku od 6 do 13 lat. Obecnie z zajęć w świetlicy korzysta 25 dzieci.

  Placówka organizuje również wycieczki krajoznawcze, wyjazdy integracyjne, kolonie letnie i zimowiska. Wszystkie skierowane działania dla rodzin są bezpłatne, a podopieczni placówki korzystają z programów stypendialnych, a także biorą udział w akcjach typu „Zima w Mieście” i „Lato w Mieście”.

  Placówka dąży do wieloaspektowego spojrzenia na potrzeby i problemy odbiorców oraz do interdyscyplinarnych i systemowych rozwiązań obejmujących całą rodzinę, grupę i środowisko. Współpraca z lokalnymi społecznościami jest kluczowa dla placówki, a celebrowanie uroczystości, takich jak urodziny, Dzień Dziecka, Dzień Matki, Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, jest integralną częścią jej działalności. Z okazji Dnia Dziecka organizowane są na przykład pikniki rodzinne, połączone z wyjściem do kina czy teatru bądź też z aktywnościami sportowymi.

  „Nasza placówka jest miejscem, gdzie każde dziecko i rodzina w potrzebie może liczyć na wsparcie i pomoc. Aktualnie mamy pod opieką dzieci z rodzin obciążonych uzależnieniami i dotkniętych przemocą. Są z nami młodzi ludzie z autyzmem, są dzieci z depresją i z różnymi innymi problemami emocjonalnymi. Jeśli potrzebna jest pomoc – zawsze pomożemy.” – powiedziała kierowniczka świetlicy Urszula Krysa.

  Świetlica Socjoterapeutyczna „Ochotka” to miejsce, które zapewnia kompleksową opiekę i wsparcie dzieciom i rodzinom w potrzebie. Dzięki wielu działaniom i inicjatywom placówka pomaga podopiecznym rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, kształtować właściwe postawy społeczne i emocjonalne oraz zapewniać im godne i bezpieczne miejsce do spędzania czasu poza szkołą.

   

  Dane kontaktowe:

  tel.: 500 421 463

  e-mail: swietlicagorlicka@caritasaw.pl

   

  Adres placówki:

  Gorlicka 5/7, 02-130 Warszawa

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem