• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 31 maja 2023 Imieniny : Anieli, Marietty, Petroneli

 • Menu

  PODZIĘKOWANIA ZA POMOC UKRAINIE

  W poniedziałek 8 maja w Młodzieżowym Domu Kultury na Ochocie odbyła się uroczystość, podczas której wręczono podziękowania za pomoc Ukrainie. Na uroczystości obecni byli członkowie Zarządu Dzielnicy Ochota: burmistrz Dorota Stegienka, zastępcy burmistrza Grzegorz Wysocki oraz Sławomir Umiński, wiceprzewodniczący Rady Ochoty Jan Pluta, a także naczelnik wydziału oświaty i wychowania Krzysztof Grochowski. W imieniu władz dzielnicy burmistrz Dorota Stegienka podziękowała za pomoc, jaką mieszkańcy Ochoty okazali Ukraińcom podczas trudnej sytuacji, która zaskoczyła wszystkich.

  – Chcieliśmy dzisiaj państwu podziękować, bo bez Was, w tej trudnej i nieoczekiwanej sytuacji, takiej która przerosła nas wszystkich, nie dalibyśmy sami rady. Byliście dla nas ogromnym wsparciem pod różnymi względami i za to chcielibyśmy Wam dzisiaj podziękować, pokłonić się i powiedzieć, że dla nas było to naprawdę coś wielkiego. Pokazaliście, że jesteśmy jednością w chwilach najtrudniejszych. Okazaliście nam wielkie serce, poświęcając nieraz bardzo dużo – powiedziała burmistrz Ochoty Dorota Stegienka.

  W podziękowaniu za pomoc wręczono pamiątkowe tabliczki przygotowane przez mera Ivano-Frankivska Rusłana Marcinkiva dla osób, które zaangażowały się w pomoc Ukrainie. Tabliczki wręczała burmistrz Stegienka wraz z wiceprzewodniczącym ochockiej rady Janem Plutą, który również pomagał potrzebującym. Pamiątkowe tabliczki otrzymali m.in.:

  * Ks. Henryk Bartuszek – proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie – za pomoc potrzebującym w różny sposób, np. poprzez organizację zbiórek pieniężnych, dzięki którym można było zapłacić za transport i logistykę.

  * Ks. Przemysław Ćwiek – parafia Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa – za pomoc potrzebującym, m.in. poprzez zorganizowanie miejsc do spania, organizację zbiórek pieniężnych i żywnościowych.

  * Prezes Hal Banacha Józef Idzikowski – za pomoc w sfinansowaniu m.in.: poduszek, koców, kołder, środków czystości, a także zorganizowanie zbiórki konserw mięsnych.

  * Fundacja Eva –  prezes Ewa Łukasik i v-ce prezes Andrzej Łukasik – m.in. za pomoc w organizacji zeszłorocznego i tegorocznego śniadania wielkanocnego, w którym w dużej liczbie uczestniczyli Ukraińcy, a także wiele darów i organizację zbiórek charytatywnych.

  * Fundacja Aurea Polonia – Patrycja Michońska-Dynek i Sławomir Dynek – za pomoc w sfinansowaniu apteczek, generatorów, piecyków, ogrzewaczy powietrza i kuchenek, pomoc w transportach i wiele innych.

  * GGKO Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o. – prezes zarządu Magdalena Wąsowska wraz z pracownikami.

  Tabliczki otrzymali także: Fundacja Dobrych Inicjatyw, firma Decathlon, miasto Rybnik, miasto Lubin, miasto Koszalin, koszaliński oddział Związku Ukraińców w Polsce.

  Przypominamy, że wszystkie dary trafiły do naszego ukraińskiego miasta partnerskiego Ivano-Frankiwska. Część z nich osobiście przekazał na ręce mera Ivano-Frankivska Rusłana Marcinkiva burmistrz Grzegorz Wysocki. Następnie rzeczy zostały przepakowane i wysłane w większości bezpośrednio na linię frontu. Otrzymał je m.in. „Legion Wolności” w ramach Gwardii Narodowej, toczący walki pod Bachmutem.

  Z okazji uroczystości młodzież z Ukrainy z okolicznych szkół: Szkoły Podstawowej nr 152 im. Marii Dąbrowskiej, Szkoły Podstawowej nr. 264 im. Gabrieli Mistral oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61 im. Juliana Przybosia przygotowała krótkie, ale pełne emocji przedstawienie. Uczestnicy pokazali swoje umiejętności w tańcu i śpiewie, co poruszyło widownię. Występ był wyjątkowy, ponieważ młodzi ludzie przedstawili swoją kulturę i tradycje.

  Po uroczystości, dla uczestników i widzów, został zorganizowany poczęstunek. Serwowano kawę, herbatę i mnóstwo pysznych słodkości, co z pewnością zadowoliło wszystkich gości. Spotkanie zakończyło się w przyjaznej i miłej atmosferze.

  Uroczystość podziękowania była okazją do docenienia zaangażowania i solidarności mieszkańców Ochoty w trudnej sytuacji na Ukrainie. W takich momentach Polacy potrafią okazać serce i poświęcenie, by pomóc potrzebującym. Uroczystość w MDK Ochota to ważne wydarzenie, które przypomina o wartościach, jakimi powinniśmy kierować się wobec innych ludzi w trudnych chwilach.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem