• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 22 kwietnia 2019 Imieniny : Leona, Kai, Heliodora

 • Menu

  Pożegnanie lata w Ursusie

  Koncerty największych polskich gwiazd, piknik rodzinny pełen atrakcji, stoiska gastronomiczne, pokazy sztuk walki i inne niespodzianki. Tak wyglądało pożegnanie lata w Ursusie. Na scenie wystąpili artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Zobaczyliśmy zespół AkcentTop OneNocną Zmiana Bluesa oraz gwiazdę wieczoru, zespół Bracia.
  W sobotę 9 września świeciło słońce, dzień był ciepły, zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W parku Czechowickim w godzinach popołudniowych rozpoczęła się doroczna, dzielnicowa impreza – koncerty muzyczne i towarzyszący występom na scenie piknik rodzinny na terenie parku. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia entuzjastycznie oblegali stoiska z atrakcjami, m.in. w rodzinnej strefie zabawy. W jej programie znalazło się twórcze budowanie z klocków, rodzinne sadzeniaki – do samodzielnego posadzenia przygotowano ok. 100 sadzonek, rodzinne filcowanie, a także MOR – dziecięcy szpital misia i inne atrakcje.
  W czasie trwania imprezy odbył się konkurs pn. „Święto latawca” organizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Ursusie. Nagrodzono m.in. najładniejsze i najdłużej latające latawce. W jury konkursu zasiedli przedstawiciele rady i zarządu Ursusa z burmistrz Urszulą Kierzkowską.

  Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała o godzinie 16.00 burmistrz Urszula Kierzkowska wraz z zastępcami: Wiesławem Krzemieniem i Kazimierzem Sternikiem. Po tym rozbrzmiała muzyka. Pierwszy wystąpił zespół Akcent, który zgromadził dużą publiczność. Na lidera zespołu, cieszącego się ogromną sympatią Zenona Martyniuka po koncercie czekały tłumy fanów. Każdy chciał zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z piosenkarzem. Po Akcencie wystąpił zespół Top One, legenda muzyki disco polo przełomu lat 80. i 90., który rozpoczynał karierę od przeboju „Ciao Italia”.

  Wieczorem scenę zdominował blues i rock. Usłyszeliśmy formację Nocna Zmiana Bluesa. Zespół jest na scenie muzycznej od 35 lat. Jego wokalista Sławek Wierzcholski uznawany jest za jednego z najlepszych w Polsce muzyków grających na harmonijce ustnej. Na zakończenie imprezy, jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Bracia, czyli Piotr i Wojciech Cugowscy wraz z muzykami. Oryginalne kompozycje, bogata aranżacja i doskonały wokal Piotra Cugowskiego to najmocniejsze atuty zespołu. Utwory Braci są niezwykle melodyjne, publiczność śpiewała je wspólnie z artystami. Z dużym aplauzem spotkała się słynna już solówka na perkusji Bartka Pawlusa, którą perkusista zespołu wykonał także dla fanów w Ursusie.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem