• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 21 września 2021 Imieniny : Jonasza, Mateusza, Hipolita

 • Menu
  Przeprawa promowa na Wiśle

  Promy wróciły na Wisłę

  Promy Warszawskich Linii Turystycznych już od soboty, 4 lipca, połączyły brzegi Wisły w trzech miejscach. W czasie wakacji będą pływać codziennie, a we wrześniu w weekendy.

  Przeprawy promowe Warszawskich Linii Turystycznych od lat cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. Tradycyjnie wypływały na Wisłę na początku maja, jednak w tym roku w związku z epidemią koronawirusa ich start został wstrzymany. Teraz wróciły i od pierwszego weekendu lipca połączyły brzegi rzeki:

  • Słonka – pływa pomiędzy Cyplem Czerniakowskim a Saską Kępą i zabierała na pokład 25 osób,
  • Pliszka –pływa wzdłuż mostu Poniatowskiego do Stadionu PGE Narodowego i zabiera na pokład 25 osób,
  • Wilga –  pływa pomiędzy Podzamczem-Fontannami a ZOO i zabiera na pokład 50 osób.

  Promy w lipcu i sierpniu będą pływały codziennie, a we wrześniu w weekendy. Na prom można zabrać rower. Przeprawy Słonką, Pliszką i Wilgą są bezpłatne.

  Turystyczne atrakcje

  Stołeczną atrakcją podczas wakacji będzie też turystyczna linia autobusowa 100, linia tramwajowa T oraz specjalne kursy Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolejki Wąskotorowej. Fanów odpoczynku nad rzeką zapraszamy również do skorzystania z letnich atrakcji Dzielnicy Wisła.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem