• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 28 stycznia 2021 Imieniny : Walerego, Radomira, Tomasza

 • Menu

  Przedszkole na Rudzie

  Trwa opracowanie projektu budowlanego nowego budynku Przedszkola nr 346 na osiedlu Ruda. Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku wykonawca uzyska pozwolenie na rozbiórkę istniejącego budynku oraz budowę nowego.

  Inwestycja to nie tylko stworzenie nowych i bardziej komfortowych warunków dla przedszkolaków i pracowników. Do nowego budynku zostaną przeniesione trzy grupy przedszkolne zlokalizowane dotychczas w pobliskim Żłobku nr 16 przy ul. Klaudyny 6. Zwolnione pomieszczenia zostaną wyremontowane, a żłobek zaadaptuje jest na nowe sale dla maluchów.

  Infrastruktura oświatowa na Bielanach poprawia się z roku na rok. W ostatnich latach w dzielnicy powstało pięć zupełnie nowych obiektów przedszkolnych w miejscu drewnianych i wysłużonych konstrukcji budynków tzw. ciechanowskich. To obiekty modułowe przy ul. Conrada 10A, Przy Agorze 12 oraz Marii Dąbrowskiej 5A, a także zbudowane w technologii tradycyjnej przy ul. Kochanowskiego 9A i Bogusławskiego 8A. Dzielnica na ten cel wydała 50 mln złotych co zapewniło w sumie 950 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Bielan.

  Na ukończeniu jest również modernizacja Przedszkola nr 341. Przy ul. Wergiliusza 15 na Wawrzyszewie dobudowano nowe skrzydło budynku, gruntownie wyremontowano istniejącą część budynku oraz wymieniono ogrodzenie. Ostatnim etapem ma być remont placu zabaw. 390 tysięcy złotych przeznaczone na ten cel pochodzi z oszczędności przetargowych w 2020 roku.

  W planach jest również kapitalny remont przedszkoli przy ul. Tołstoja, Brązowniczej i Broniewskiego.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem