• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 25 czerwca 2024 Imieniny : Łucji, Wilhelma, Albrechta

 • Menu

  PRZETARG NA NOWĄ SIEDZIBĘ OPS PRZY ULICY MAJEWSKIEGO 3

  Ośrodki Pomocy Społecznej to niezwykle ważne instytucje w strukturze jednostek samorządu terytorialnego. W Warszawie mają status jednostek organizacyjnych powołanych w celu realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej, we współdziałaniu z organami administracji rządowej, samorządowej, organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w obszarze pomocy społecznej.

  Ochocki OPS działa niezwykle prężnie, jednak, trzeba przyznać, że problemem jest kwestia siedziby. OPS Ochota ma swoje placówki w kilku lokalizacjach. Celem Zarządu Dzielnicy Ochota jest zapewnienie miejsca, w którym zostaną połączone wszystkie placówki ośrodka. Takim miejscem jest  budynek przy ul. Skorochód-Majewskiego 3. Niestety, potrzeba zabezpieczenia środków finansowych na   gruntowny remont odkładała te przenosiny w czasie. Teraz to się zmieniło. Wszystko wskazuje na to, że OPS już niedługo będzie mógł się pochwalić nową, wyremontowaną siedzibą. I to są bardzo dobre informacje.

  W lutym Ośrodek Pomocy Społecznej Ochota ogłosił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji budynku przy ul. Skorochód-Majewskiego 3 w Warszawie na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy”, w zgodzie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Kwota, jaką OPS zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podstawowego wynosi 6 625 780,35 zł brutto. Obecnie trwa rozpatrywanie ofert.

  Dodatkowo, –  OPS Ochota rozpoczął procedury przetargowe na: Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku przy ul. Skorochód Majewskiego na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej” od momentu podpisania umowy z Wykonawcą robót budowlanych aż do momentu przekazania obiektu do użytkowania. Termin realizacji zamówienia: od podpisania umowy do czasu zakończenia realizacji umowy na roboty budowlane przez Wykonawcę wyłonionego w odrębnym postępowaniu przetargowym pn. „Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji budynku przy ul. Skorochód-Majewskiego 3 w Warszawie na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy”, ale nie dłużej niż do 31.03.2024r. Udzielenie gwarancji: 60 miesięcy.

  I to jest bardzo dobra informacja! Jest szansa, że już wkrótce ochocki OPS będzie mieć jedną siedzibę, co z pewnością, ułatwi funkcjonowanie.

  Przypomnijmy, że 27 października zeszłego roku w  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego odbyło się  oficjalne podpisanie umowy na dotację dla Ośrodka Pomocy Społecznej Ochota, o którą usilnie, – i jak widać z pozytywnym skutkiem, zabiegały władze dzielnicy Ochota.  Środki zostały przyznane w ramach programu Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Umowę podpisali ze stronu Urzędu Marszałkowskiego Wicemarszałek Elżbieta Lanc, a ze strony dzielnicy Ochota Burmistrz Dorota Stegienka i Zastępca Burmistrza  Grzegorz Wysocki. Kwota dotacji wynosi  3 600 000 PLN i jest przeznaczona na modernizację budynku przy ul.  Skorochód – Majewskiego 3 na potrzeby OPS.

  Dodatkowo,  już wcześniej dzielnica z własnych środków zabezpieczyła na  modernizację w/w budynku 4 mln złotych. Budynek przy ul. Skorochód – Majewskiego został w  2022 r.  roku przekazany Ośrodkowi Pomocy Społecznej Ochota przez dotychczasowego zarządcę – Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Ochota. Kwota około 7 mln złotych pozwoli na kompleksową modernizację nieruchomości i dostosowanie jej do potrzeb OPS.

  Budynek przy ul. Skorochód – Majewskiego 3 wybudowano około 1970 r. w technologii murowanej z elementami żelbetowymi. Ma 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1504 metry kwadratowe.

  Rozpoczęcie procedur przetargowych oznacza, że jest już przysłowiowe „światełko w tunelu”.

   

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem