• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 14 sierpnia 2020 Imieniny : Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

 • Menu

  Pszczoły w Kosmosie

  W Parku Ogrody Kosmosu powstała pierwsza w dzielnicy Włochy miejska pasieka edukacyjna. Pasiekę tworzą 4 ule, które zostały ogrodzone siatką typu leśnego. Ogrodzenie jest zamknięte. Teren pasieki jest niedostępny dla osób postronnych. Na ogrodzeniu znajdują się stosowne tablice informacyjne. W każdym z uli znajduje się jedna rodzina pszczela składająca się z matki i około 12 tysięcy robotnic. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą dzielnica otrzyma miód pozyskany z pasieki, który zostanie przeznaczony na cele promocyjne Urzędu Dzielnicy Włochy. Oprócz tego umowa zobowiązuje wykonawcę do przeprowadzenia warsztatów pszczelarskich dla uczniów szkół włochowskich. Ponadto w czerwcu w pobliżu pasieki zostanie ustawiona tablica edukacyjna prezentująca pożytki płynące z pszczelarstwa miejskiego.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem