• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 2 czerwca 2020 Imieniny : Erazma, Marianny, Marzanny

 • Menu

  Pumptrack i droga dla rolkarzy

  Na Woli ciągle przybywa atrakcji zachęcających do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Sportowa infrastruktura dzielnicy wzbogaci się w tym roku o dwa nowe obiekty. W parku Księcia Janusza powstanie pumptrack, natomiast w parku Szymańskiego zbudowana zostanie kolejna droga dla rolkarzy.

  Wola ogłosiła przetargi na budowę drogi dla rolkarzy w parku Szymańskiego oraz drogi rowerowej w parku Księcia Janusza. Oba projekty są realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. – Inwestycje w sport i rekreacje są wręcz idealne do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – To mieszkańcy wiedzą przecież najlepiej, czego brakuje w ich najbliższej okolicy i co mogłoby im się tam przydać. Wystarczy mieć pomysł, dobrze go przedstawić i argumentować, zebrać głosy poparcia i gotowe – dodaje. Tak było w przypadku drogi dla rolkarzy. W ubiegłym roku na ten projekt oddano ponad 1100 głosów.

  Nowa droga połączy wrotkowisko znajdujące się po wschodniej stronie parku, z dużą pętlą dla rolkarzy, która jest położona w centralnej części parku.
  Ma mieć szerokość co najmniej 2-2,5 m i długość około 500 metrów. – Realizacja tej inwestycji podniesie atrakcyjność naszego parku, a miłośnicy rolek i wrotek będą mogli korzystać z wygodnej i szerokiej trasy. Z wrotkowiska i toru od wczesnej wiosny do późnej jesieni korzysta bardzo wiele osób – rolkarze i wrotkarze przyjeżdżają tu całymi rodzinami, gdyż tego typu miejsc nie ma w Warszawie wielu – mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany w ciągu 40 dni od podpisania umowy przedstawić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września.

  Z kolei w parku Księcia Janusza zbudowany zostanie pumptrack, który uzupełni istniejącą już w tym miejscu infrastrukturę rowerową. – Powstanie nowy, około 200-metrowy obiekt, która będzie odpowiednio wyprofilowany i pozwali na jazdę bez pedałowania – mówi Krzysztof Strzałkowski. –  Dzięki odpowiedniemu profilowaniu będzie można jeździć na zróżnicowanych prędkościach zarówno małymi rowerkami dziecięcymi, jak i dużymi rowerami górskimi – dodaje.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem