• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 25 czerwca 2024 Imieniny : Łucji, Wilhelma, Albrechta

 • Menu

  REMONT OPACZEWSKIEJ ROZPOCZĘTY

  Wreszcie się udało! Rusza remont ul. Opaczewskiej na odcinku od Grójeckiej do ul. Białobrzeskiej. To, bez wątpienia, bardzo dobra informacja i dla mieszkańców i dla kierowców. Trzeba przyznać, że asfalt w ciągu ul. Opaczewskiej znajduje się w dosyć opłakanym stanie. Dzięki oszczędnościom w budżecie dzielnicy udało się wygospodarować środki na kompleksowe prace remontowe, czyli wymianę nakładki asfaltobetonowej.

  Umowa opiewająca na kwotę 539 000 PLN obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, powykonawczej, materiały, organizację, wywóz materiałów, uprzątnięcie terenu, zagospodarowanie terenu budowy, obsługę geodezyjną.

  A teraz trochę szczegółów technicznych. Zgodnie z zawartą umową na każdym z odcinków po zawałowaniu wykonawca ma obowiązek wykonać (i następnie zakryć ) jedną odkrywkę w miejscu wskazanym przez inspektora nadzoru celem kontroli grubości warstwy. W zakresie prac znajdują się:

  – W przypadku konieczności skorzystanie ze specjalistycznych usług; umożliwiających przeniesienie samochodów zlokalizowanych na terenie robót

  – Frezowanie nawierzchni na głębokość 5 cm oraz wywóz frezu i jego utylizacja;

  – Regulacja wysokościowa krawężników z uzupełnieniem nowych w przypadku gdy krawężnik jest uszkodzony;

  – Regulacja wysokościowa nawierzchni brukowanych (wjazdy, opaski, chodniki);

  – Regulacja wysokościowa studni i zaworów występujących w nawierzchni z wymianą na nowe pokryw studziennych i obręczy podpierających;

  – Oczyszczenie i skropienie bitumu;

  – Wykonanie naprawy i uzupełnienia  podbudowy asfaltobetonowych masą wyrównawczą;

  – Wykonanie nakładki z asfaltobetonu AC11S gr 5 cm;

  – Odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego według stanu istniejącego, w tym również oznakowania pionowego i poziomego występującego na chodniku;

  – Przekazanie do eksploatacji zrealizowanych robót;

  – Wykonanie wszelkich innych robót niezbędnych do terminowego wykonania nakładki na działce o numerze ewidencyjnym nr 28 nr obrębu 20308 zgodnie ze szkicem nr 1.

  Zabezpieczenia i oznakowanie robót zgodnie z obowiązującymi przepisami spoczywa na Wykonawcy.

  Wykonawca od podpisania umowy będzie miał 21 dni na wykonanie. To krótki termin, więc uciążliwości związane z koniecznością wykonania niezbędnych prac remontowych nie będą trwać długo. A już wkrótce będziemy mieć zupełnie nową nawierzchnię w ul. Opaczewskiej, co z pewnością jako pierwsi odczują kierowcy.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem