• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 20 stycznia 2021 Imieniny : Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

 • Menu

  Rewitalizacja muru Getta

  Rozpoczęła się renowacja zabytkowego muru Getta Warszawskiego. Prace potrwają miesiąc i zakończą kompleksową rewitalizację terenu wokół muru przy ul. Siennej.

  Właśnie rozpoczęły się prace renowacyjne przy zabytkowym murze Getta Warszawskiego. Roboty mają potrwać do końca listopada br. i zakończyć większy proces, polegający na nadaniu temu miejscu należnego mu wyglądu. – Na Woli znajduje się wiele historycznych miejsc związanych z II wojną światową i Powstaniem Warszawskim, a mur Getta jest jednym z najważniejszych z nich – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Co roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, dlatego naszym obowiązkiem było nadanie temu miejscu wyglądu, który pasowałby do jego rangi historycznej – dodaje.

  Wcześniej odbyły się prace rozbiórkowe nieużywanych budynków należących do LO im. Henryka Sienkiewicza oraz przygotowany został projekt rewitalizacji terenu wokół muru, który będzie podzielony na strefę historyczno-dydaktyczną oraz rekreacyjno-sportową. Wokół muru pojawią się również gabloty na czasowe ekspozycje, tablice informacyjne oraz elementy małej architektury. – Teraz przystępujemy do kolejnego etapu inwestycji, czyli do renowacji samego zabytkowego muru – mówi burmistrz Strzałkowski. – W jej ramach zostaną wykonane prace polegające na rozebraniu kilku warstw cegły i ponownym ich wmurowaniu, usunięciu tynków ze ścian muru, wykonaniu uzupełnień na całej powierzchni muru, a także zabezpieczeniu całej konstrukcji i pokryciu jej środkiem zabezpieczającym przed wilgocią – dodaje.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem