• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 18 lipca 2019 Imieniny : Erwina, Kamila, Wespazjana

 • Menu

  Rewitalizacja placu

  Niewielki placyk, który znajduje się tuż obok budynku Urzędu Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90 zostanie zrewitalizowany. Dzielnica zwróciła się  m.in. do Zarządu Zieleni z prośbą o zalecenia dotyczące zagospodarowania tej przestrzeni.

  Plac obok budynku wolskiego urzędu to charakterystyczne i często uczęszczane miejsce. W ostatnich latach odbywały się tam liczne imprezy organizowane przez dzielnicę. – Latem mieliśmy m. in. publiczną bibliotekę pod chmurką czy park rozrywkowo-edukacyjny dla najmłodszych, zimą natomiast mieściło się tu lodowisko – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Zaczęły jednak do nas napływać skargi od okolicznych mieszkańców, którzy zwracali uwagę na hałas i zbyt rozrywkowy charakter tego miejsca. Rozumiemy to i dlatego chcemy odrestaurować plac i zamienić go w miejsce, które będzie służyć wszystkim mieszkańcom – dodaje.

  Rewitalizacja ma zakładać przywrócenie zieleni i zainstalowanie elementów małej architektury, dzięki czemu placyk zmieni się w spokojny teren wypoczynkowy dla wszystkich mieszkańców. – Prace chcemy rozpocząć jak najszybciej, dlatego zwróciliśmy się do Zarządu Zieleni o zalecenia i opinię na temat planowanej rewitalizacji – mówi Krzysztof Strzałkowski. – Dzięki temu będziemy mogli stworzyć koncepcję zagospodarowania, która będzie zadowalać wszystkich i uwzględni zarówno potrzeby mieszkańców, jak i miasta – dodaje. Dzielnica planuje również zorganizować konsultacje społeczne.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem