• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 23 października 2021 Imieniny : Marleny, Seweryna, Odylii

 • Menu

  Spacer po Lesie Bielańskim

  Kolejna odsłona spaceru po Lesie Bielańskim

  Lasy Miejskie – Warszawa ponownie zapraszają miłośników przyrody na spacer po Lesie Bielańskim. Kolejne, sobotnie spotkanie poprowadzi leśnik, Maciej Wroniewski.

  Uczestnicy wycieczki dowiedzą się m.in. jaką formą ochrony jest rezerwat przyrody i w jakim celu się go powołuje oraz jakie obce inwazyjne gatunki pojawiają się w polskich lasach. Posłuchają także o planach ochrony i urządzenia lasu oraz o zalesieniu na terenie Warszawy.

  Wzorem poprzednich takich wydarzeń, spacerowi towarzyszyć będzie sprzątanie terenu leśnego. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w rękawiczki i worki na śmieci, a po spacerze otrzyma drobny upominek. Ze szczegółami dotyczącymi jutrzejszej wędrówki można zapoznać się na fanpage’u Lasów Miejskich – Warszawa na Facebooku.

  Rolę przewodnika podczas sobotniego wydarzenia będzie pełnił leśnik, Maciej Wroniewski. W spacerze mogą wziąć udział osoby dorosłe, które wcześniej zarejestrują się online na stronie Lasów Miejskich. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć. Wędrówka rozpocznie się o godzinie 11:00 przy skrzyżowaniu ul. Dewajtis i Marymonckiej.

  O projekcie

  Spacer realizowany jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego: „Razem dla Lasu Bielańskiego – wspólnie sprzątamy las”. Obejmuje on cykl 12 spotkań pod patronatem Lasów Miejskich – Warszawa.

  Pierwszy spacer w ramach projektu zorganizowano w maju tego roku. Od tej pory odbyło się już siedem takich spotkań. Poza najbliższym, 11 września, planowana jest jeszcze jedna wycieczka we wrześniu, dwie w październiku i jedna w listopadzie. W zależności od terminu, spotkania prowadzić będą leśnicy, botanicy, historycy lub ornitolodzy.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem