• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 25 czerwca 2024 Imieniny : Łucji, Wilhelma, Albrechta

 • Menu

  Spotkanie na budowie nowej szkoły

  Na terenie działki przy ul. Dzieci Warszawy 42, gdzie powstaje nowa palcówka edukacyjna, odbyło się spotkanie prasowe z udziałem zarządu dzielnicy Ursus  i przedstawicieli mediów. Burmistrz Urszula Kierzkowska wraz z zastępcami: Wiesławem Krzemieniem i Kazimierzem Sternikiem, oraz z przedstawicielami generalnego wykonawcy, zaprezentowali dziennikarzom aktualny stan prac budowlanych realizowanych w nowym obiekcie edukacyjnym.
  W skład realizowanej inwestycji wchodzą: szkoła podstawowa dla około 850 uczniów, dwie sale gimnastyczne oraz kompleks boisk zewnętrznych, z których jedno zostanie wyposażone w bieżnię lekkoatletyczną. Budynek szkolny został wyposażony m.in. w odnawialne źródło energii – solary, które będą przetwarzać energię słoneczną na energię cieplną do ogrzewania części wody na potrzeby szkoły. W placówce została zamontowana także instalacja do odzyskiwania tzw. wody szarej, która będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet. Sercem budynku jest dwupoziomowy przestrzenny hol główny, który otwiera się na centralny dziedziniec wewnętrzny. Atrakcją dla dzieci będzie dwupoziomowe patio – doskonałe miejsce na wspólne spędzanie wolnego czasu i nawiązywanie przyjaźni. Prostokątny, duży i dobrze doświetlony plac zabaw w całości wykończony jest nawierzchnią bezpieczną. Świetlica dostępna z holu głównego na pierwszym piętrze ma do dyspozycji niezależny plac zabaw, oddzielony od głównego dziedzińca, również wykończony nawierzchnią bezpieczną.
  W czasie spotkania obejrzano również teren zewnętrzny placówki, na którym dodatkowo powstanie plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Planowane uruchomienie nowego kompleksu nastąpi we wrześniu 2018 roku.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem