• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 2 czerwca 2020 Imieniny : Erazma, Marianny, Marzanny

 • Menu

  Teleskopy na Moczydle

  W parku Moczydło zamontowane zostały ogólnodostępne teleskopy astronomiczne, które umożliwiają obserwację nieba. Pojawiły się tam również podświetlane gabloty informacyjne z planem nieba oraz panoramą miasta. To kolejny projekt zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

  Trzy teleskopy astronomiczne zostały ustawione na szczycie popularnej górki w parku Moczydło. To idealne miejsce na tego typu urządzenia, gdyż do dyspozycji mamy dużą, wolną przestrzeń, która zapewnia swobodną obserwację nieba. Przyrządy są ogólnodostępne i bezpłatne oraz wyposażone w dodatkową lunetę dolną umożliwiającą obserwację osobom niepełnosprawnym i dzieciom. – To nie lada gratka dla wszystkich miłośników astronomii, którzy teraz będą mogli swobodnie podziwiać nieboskłon. Ten projekt to nie tylko rozrywka, ale również edukacja. Przy pomocy tych urządzeń każdy będzie miał możliwość wybrania się w niezwykle pasjonującą, kosmiczną podróż – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Teleskopy będą również spełniały rolę widokową, bo przy ich pomocy będziemy mogli podziwiać panoramę miasta.

  Zamontowane zostały również dwie podświetlane gabloty informacyjne. W jednej znajduje się mapa nieba, natomiast w drugiej panorama miasta.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem