• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 27 listopada 2021 Imieniny : Waleriana, Wirgiliusza, Ody

 • Menu

  Tężnia solankowa na Jelonkach

  Mieszkańcy zdecydowali. W przyszłym roku dzielnica zyska inhalatorium solankowe podobne do tego z praskiego pl. Hallera.

  Budowa tężni w pobliżu amfiteatru w parku Górczewska to jeden z pomysłów wybranych w głosowaniu nad budżetem obywatelskim na 2020 rok. Propozycja Jadwigi Kowalskiej oraz radnych Jarosława Oborskiego i Marty Sylwestrzak spotkała się z uznaniem 2855 osób. To wystarczająco dużo, by w przyszłorocznym budżecie dzielnicy znalazło się 650 tys. zł, przeznaczone właśnie na budowę tężni.

  Projekt zakłada stworzenie tężni solankowej z zadaszeniem – czytamy w opisie projektu. – Inspiracją jest tężnia zlokalizowana na pl. Hallera. Projekt zakłada również zagospodarowanie najbliższego otoczenia.

  W sąsiedztwie tężni stanie co najmniej 10 ławek, a także stojaki rowerowe i oczywiście kosze na śmieci. Jej najbliższe otoczenie będzie pokryte nawierzchnią mineralną. Zgodnie z zasadami budżetu obywatelskiego urząd dzielnicy ma czas na budowę tężni do grudnia przyszłego roku.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem