• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 31 maja 2023 Imieniny : Anieli, Marietty, Petroneli

 • Menu

  TURNIEJ PIŁKARSKI IM. KAZIMIERZA DEYNY

  Przed nami Dzielnicowy Międzyszkolny Turniej Piłkarski im. Kazimierza Deyny.

  Na wydarzenie zapraszają burmistrz Dorota Stegienka wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Turniej odbędzie się w dniach 30 i 31 maja 2023 r. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 280 przy ul. Gorlickiej 3. To już kolejna edycja zmagań młodych adeptów piłki nożnej w turnieju im. Kazimierza Deyny. Zeszłoroczna edycja cieszyła się bardzo dużą popularnością, była świetna zabawa i rywalizacja na wysokim poziomie sportowym.

  Początek turniejowych piłkarskich zmagań planowany jest na godzinę 9.00. Zapowiadają się wielkie emocje!

  Reprezentacje szkół rozegrają mecze w dwóch kategoriach wiekowych:

  30 maja 2023 r.: klasy 5 – 6

  31 maja 2023 r.: klasy 7 – 8

  Zawodnicy w obu kategoriach rozegrają mecze piłkarskie w systemie każdy z każdym, co pozwoli wyłonić najlepszą reprezentację szkoły z dzielnicy Ochota.

  Każdy mecz będzie sędziowany przez licencjonowanego sędziego piłkarskiego.

  Uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowy medal z wizerunkiem wybitnego polskiego piłkarza – Kazimierza Deyny.

  Kazimierz Deyna to legenda polskiej piłki nożnej. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii naszego futbolu. A w Warszawie jest po dziś dzień traktowany z ogromną estymą.. Wybitny sportowiec, który przedwcześnie poniósł śmierć w wypadku samochodowym. Kazimierz Deyna to nie tylko duma Legii Warszawa, ale również naszej reprezentacji narodowej. Postać historyczna, więc nic dziwnego, że rozgrywane na warszawskich boiskach mecze, turnieje noszą jego imię. Warto dodać, że z boiska obok szkoły nr 280, na którym będą rozgrywane mecze, jest idealny widok na mural upamiętniający naszego wielkiego piłkarza. Malowidło ścienne znajduje się na fasadzie tej podstawówki.

  Zapisy już trwają: fundacjakazimierzadeyny@gmail.com lub tel. 724-420-420

  Organizatorem turnieju jest Fundacja im. Kazimierza Deyny we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 280. Projekt jest współfinansowany przez dzielnicę Ochota.

  Zapraszamy do udziału w turnieju. Wiadomo, piłka nożna była jest i będzie w Polsce najpopularniejszym sportem! Być może już podczas zbliżającego się turnieju poznamy młode talenty na miarę Kazimierza Deyny, czy Roberta Lewandowskiego.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem