• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 24 marca 2023 Imieniny : Gabriela, Marka, Gabora

 • Menu

  UWAGA – ZŁODZIEJE – NOWA METODA KRADZIEŻY!

  Złodzieje nie próżnują, a ich pomysłowość nie zna granic. Bardzo często łupem przestępców padają osoby starsze. Kto nie słyszał o kradzieżach „na wnuczka”, „na policjanta”?  Media wielokrotnie przedstawiały takie zdarzenia. Pamiętamy o zachowaniu czujności!

  Ostatnio na Ochocie doszło do zuchwałej kradzieży dokonanej przez osoby podające się za pracowników firmy, która przeprowadza dezynsekcję w imieniu administratora nieruchomości. Jeden z mężczyzn był wyposażony w opryskiwacz (co w zamierzeniu miało podwyższyć  jego wiarygodność).  Lokator został poinformowany, że należy opuścić pomieszczenie, w którym będzie przeprowadzane opryskiwanie, ze względu na chwilową szkodliwość płynu  i przez cały czas był zagadywany przez jednego z przestępców. W tym czasie drugi – wyposażony  w opryskiwacz – plądrował pomieszczenia, w których przebywał sam. Metoda kradzieży niezwykle bezczelna, oparta na łatwowierności niektórych osób.

  Przestrzegamy przed tego typu wizytami. Proszę pamiętać, że administrator budynku z wyprzedzeniem informuje o dezynsekcji, czy innych działaniach, które mają być prowadzone w budynku. Są wywieszane ogłoszenia z nazwą firmy i konkretnym terminem przeprowadzania przez nią dezynsekcji.

  Jeśli osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub administracji, zawsze, bezwzględnie, należy ją poprosić o okazanie legitymacji, upoważnienia, bądź sprawdzić to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. To będzie wsparcie i może spłoszyć złodziei. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeżeli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka. A to jest wielki błąd! W ten sposób złodzieje wykorzystują łatwowierność i niewiedzę.

  Szanowni Mieszkańcy! Jeżeli zauważycie na klatce schodowej jakieś podejrzane osoby, jeżeli ktoś prosi Was o wpuszczenie do lokalu podając się za pracownika administracji, czy firmy działającej na jej zlecenie, a nie było wcześniej o tym żadnych zawiadomień – nie wpuszczajcie takich osób do lokalu! Zadzwońcie do administracji, zadzwońcie na policję. W ten sposób można się ustrzec przed kradzieżą.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem