• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 18 sierpnia 2022 Imieniny : Heleny, Bronisława, Ilony

 • Menu

  VI BIEG PAMIĘCI „WOLA 1944”

  Tegoroczna edycja Biegu Pamięci “WOLA 1944” odbędzie się 6 sierpnia w Parku im. Szymańskiego. Oprócz biegu głównego na dystansie 1944 metrów, przewidziano również konkurencje dla dzieci. Wydarzenie wpisuje się w cykl obchodów 78. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

  • W parku im. E. Szymańskiego 6 sierpnia, po raz VI odbędzie się Bieg Pamięci “Wola 1944”,
  • Podczas biegu głównego należy przebiec 1944 metry,
  • Przygotowane będą również trasy dla dzieci na 200, 400 i 800 metrów,
  • Do biegu zapisać się można na stronie https://timekeeper.pl/,
  • Podczas imprezy będzie można poznać m.in. wyposażenie i umundurowanie powstańców warszawskich,
  • Bieg Pamięci “Wola 1944” upamiętnienia ofiary Rzezi Woli i bohaterów powstania warszawskiego.

  Bieg Pamięci ma już grono stałych uczestników, którzy corocznie spotykają się w parku im. E. Szymańskiego. W tym roku biegacze upamiętnią ofiary Rzezi Woli i bohaterów powstania warszawskiego w sobotę 6 sierpnia. Oprócz rywalizacji na nietypowym dystansie 1944 m. przewidziano także biegi na 200, 400 i 800 m. dla młodszych uczestników.

  Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się na stronie https://competitions.timekeeper.pl/vi-bieg-wola-1944. Na stronie do zapisów dostępne są także szczegółowe informacje i regulamin imprezy.  – W przypadku, gdy nie wszystkie pakiety startowe zostaną zarezerwowane, będzie można również zapisać się w biurze zawodów przed rozpoczęciem rywalizacji – informuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Udział w biegu jest bezpłatny, a uczestnicy i uczestniczki otrzymają pakiety startowe i pamiątkowe medale. Atrakcyjne nagrody czekają na najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych w rywalizacji kobiet i mężczyzn – dodaje burmistrz Strzałkowski. Początek biegu głównego zaplanowany jest na 10.30. Później wystartuje młodzież i dzieci.

  W trakcie trwania imprezy grupa rekonstrukcyjna „Zawiszacy” zaprezentuje m.in. wyposażenie i umundurowanie z czasów powstania warszawskiego i zainicjuje warsztaty dla miłośników historii.  Poznamy m.in. wyposażenie powstańczego kina polowego, szpitala czy działalność powstańczej poczty. Fani motoryzacji będą mieli także okazję do przejażdżki samochodami z czasów powstania warszawskiego – pancernym White 1916 oraz półciężarówką Ford – T.

  Bieg Pamięci „WOLA 1944” na trwałe wpisał się w obchody powstańczych rocznic. Oprócz oficjalnych uroczystości, koncertów i oddolnych inicjatyw upamiętniających bohaterstwo powstańców i cywilne ofiary najeźdźców mamy okazję do rywalizacji sportowej, która jest połączona z wydarzeniem edukacyjnym, prezentowanym przez grupę pasjonatów – mówi Ewa Statkiewicz, przewodnicząca wolskiej rady. – Zapraszam wszystkich w sobotę 6 sierpnia do parku im. Szymańskiego – podsumowuje radna.

  Patronat nad wydarzeniem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego, współorganizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem