• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 21 września 2021 Imieniny : Jonasza, Mateusza, Hipolita

 • Menu
  Ulica Kaliny Jędrusik

  Zielona ulica Kaliny Jędrusik

  Po miesiącu od rozpoczęcia prac ulica Kaliny Jędrusik zmieniła się nie do poznania. Uszkodzone płyty chodnikowe zostały wymienione, założono nowe zieleńce, posadzone zostały drzewa oraz liczne krzewy. Wkrótce ustawione będą płotki zabezpieczające zieleń przed dewastacją.

  W czwartek, 25 czerwca odbył się odbiór prac realizowanych przez spółkę Dom Development na odcinku ulicy Kaliny Jędrusik do placu Czesława Niemena. O zmiany i zazielenienie ulicy zabiegali zarówno mieszkańcy, jak i zarząd Żoliborza oraz radna Izabela Rychter. Maciej Wiśniewski w imieniu mieszkańców opracował projekt w budżecie obywatelskim, a zarząd prowadził równolegle rozmowy z deweloperem, który budował osiedle mieszkaniowe po obu stronach Kaliny Jędrusik. Ostatecznie, dzielnica podpisała porozumienie z deweloperem, który zrealizował rewitalizację wschodniej strony ulicy, na wzór zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego.

  Na remontowanej części ulicy posadzonych zostało 10 nowych platanów, ponad 400 krzewów irgi błyszczącej oraz około 100 krzewów irgi poziomej, blisko 50 krzewów hortensji oraz około 65 krzewów forsycji. Ponadto, z inicjatywy mieszkańców zostały zakupione i założone  treegatory do nawadniania drzew. Pojawiły się nowe ławki, stojaki na rowery oraz kosze na odpadki. Uregulowane zostało parkowanie. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, wkrótce pojawi się oznakowanie umożliwiające krótki postój na części chodnika, w okolicy sklepu spożywczego.

  Zarówno mieszkańcom, jak i zarządowi dzielnicy, zależy aby rozwój Żoliborza odbywał się w sposób zrównoważony, aby kluczową rolę w tym rozwoju odgrywała zieleń. Cieszę się z udanej współpracy mieszkańców, zarządu i dewelopera, który zrealizował projekt zielonej ulicy Kaliny Jędrusik. Mam nadzieję, że mieszkańcom spodobają się zaproponowane rozwiązania oraz odnowiona, estetyczna i bezpieczna przestrzeń miejska w tej okolicy – mówi Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

  Trwają przygotowania do zamontowania płotków typu ZOM, które mają zabezpieczyć świeżo założone zieleńce przed dewastacją. Tymczasowo, mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i w miejscach, w których w przyszłości pojawią się płotki, wbili drewniane paliki.

  Dodatkowo, także w ramach zwycięskiego projektu w budżecie obywatelskim, na ulicy Stanisława Dygata wybudowany został próg zwalniający z kostki betonowej. Rozwiązanie to na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

   

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem