• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 21 września 2021 Imieniny : Jonasza, Mateusza, Hipolita

 • Menu
  Stara latarnia przy ul. Pustola

  Zielona ulica Pustola

  Jeszcze w tym roku będzie można podziwiać metamorfozę ulicy Pustola, kolejnej modernizowanej drogi na warszawskiej Woli. Remont obejmie wymianę starych latarni na ekologiczne z oświetleniem LEDowym. Zostaną też zasadzone drzewa. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły.

  Kolejne inwestycje z budżetu obywatelskiego na Woli znalazły już swoich wykonawców.  Pandemia koronawirusa nie przeszkadza samorządom w realizowaniu kolejnych pomysłów mieszkańców.

  Idea budżetu obywatelskiego jest prosta: to oddanie w ręce lokalnej społeczności części miejskich pieniędzy na projekty, które sami opracują, a potem wybiorą najlepsze  z nich – tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

  Właśnie rozstrzygnięto przetarg na zrealizowanie kolejnego pomysłu. Wzdłuż ulicy Pustola stare skorodowane słupy betonowe będą wymienione na nowe latarnie z oświetleniem LED, dające więcej światła niż obecnie i co ważne zużywające mniej energii. Dodatkowo po południowej stronie ulicy zostaną zasadzone drzewa. Realizacja projektu poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, w tym uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej – mówi Ewa Statkiewicz, przewodnicząca wolskiej rady.

  Prace związane z wymianą wszystkich starych latarni wzdłuż ulicy Pustola zostały wycenione na niemal 310 tysięcy zł. Latarnie będą posiadać dwa źródła światła, jedno zamontowane wyżej – oświetlające jezdnie, a drugie niżej – oświetlające chodnik, co poprawi bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Dodatkowy szpaler drzew, który ma współgrać z istniejącymi nasadzeniami, będą tworzyć lipy drobnolistne. Wykonawca ma czas na realizację zadania do 14 grudnia 2020 r.

  Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym, na co przeznaczyć część funduszy stolicy. Warszawiacy wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób już po raz siódmy wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy lub w całej Warszawie.  W dotychczasowych sześciu edycjach zrealizowano już ponad 2600 projektów.

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem