• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 18 sierpnia 2022 Imieniny : Heleny, Bronisława, Ilony

 • Menu

  ZMIANA DYREKTORA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 264

  Szkoła Podstawowa nr 264 im. Gabrieli Mistral to placówka z bardzo długą historią. W tym roku rozpisano konkurs na nowego dyrektora tej szkoły, którą została Małgorzata Różańska.

  Ochota ma wiele szkół i przedszkoli. Pokolenia nauczycieli i pracowników administracji od lat starają się utrzymać wysoki poziom, aby uczniowie opuszczający ich mury byli jak najlepiej przygotowani do dalszej edukacji lub wejścia na rynek pracy z umiejętnościami potrzebnymi do realizacji swoich osobistych celów. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku szkoły przy ul. Skorochód-Majewskiego. Ta szkoła podstawowa charakteryzuje się również wieloletnim doświadczeniem edukowania dzieci narodowości innych niż polska. Ostatnio szkoła wykazała się dobrym przygotowaniem do przyjęcia uczniów z Ukrainy, których rodziny musiały opuścić swój kraj z powodu rosyjskiej napaści, bardzo szybko tworząc oddziały przygotowawcze. To ostanie było możliwe również dzięki ówczesnej wicedyrektor, która w tym roku obejmuje stanowisko dyrektora.

  Małgorzata Różańska jest osobą, które całe swoje życie zawodowe poświęciła edukacji. Kształciła pokolenia uczniów i poszerzała swoje kwalifikacje poprzez 29 lat stażu pracy pedagogicznej. Przez ostatnie lata uczyła informatyki w szkole nr 264, a od 2018 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora. Ze szkołą przy ul. Skorochód-Majewskiego 17 łączą ją również więzi osobiste. Tutaj uczyły się jej dzieci, a sama przez wiele lat swojej działalności angażowała się w życie szkoły. Jej pasja oraz zaangażowanie zostały nagrodzone licznymi nagrodami w tym: Nagrodą Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

  – Funkcja dyrektora nie jest dla mnie celem samym w sobie. Od blisko trzydziestu lat mieszkam i pracuję na rzecz ochockiej oświaty. Identyfikuję się z tym miejscem, jest ono bliskie mojemu sercu. Szkoła i jej otoczenie to moja mała ojczyzna. Pracuję tutaj od 1 września 1996 roku  – mówi Małgorzata Różańska. – Współtworząc przez ostatnie cztery lata przestrzeń szkolną, znam mocne strony placówki, wiem też, co należy doskonalić. Mam wypracowaną wizję zmian w szkole, która zakłada utrzymanie dynamicznego rozwoju placówki. W życiu prywatnym i zawodowym stawiam na budowanie pozytywnych relacji. Preferuję partycypacyjny styl zarządzania, dołożę wszelkich starań, aby skupiać wokół siebie ludzi, tworzyć szkołę dialogu i kompromisu dodaje.

  Gratulujemy i bardzo się cieszymy, że Małgorzata Różańska zdecydowała się podjąć misji zarządzania placówką, z którą jest związana od wielu lat. Jesteśmy pewni, że nowa dyrektor sprosta temu trudnemu wyzwaniu i dołoży wszelkich starań, aby ochocka edukacja była jeszcze lepsza.

   

   

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem