• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 14 sierpnia 2020 Imieniny : Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

 • Menu

  Skatepark w Ursusie otwarty

  Autorzy projektu i miłośnicy sportów miejskich w dzielnicy Ursus mieli swój dzień. We wtorek 14 maja br. o godzinie 12.00 w Ursusie odbyła się uroczystość otwarcia skateparku. Obiekt powstał dzięki inicjatywie uczniów z Gimnazjum nr 132 w Warszawie, którzy zgłosili swój pomysł do budżetu obywatelskiego (partycypacyjnego). Skatepark jest położony przy skrzyżowaniu ulic Dzieci Warszawy i Szancera. Projekt zrealizował Urząd Dzielnicy Ursus m.st.  Warszawy.

  – Wszystko zaczęło się od tego, że wielu naszych przyjaciół, którzy jeżdżą na hulajnogach i deskach mówiło nam, jak bardzo chcieliby mieć swój skatepark w Ursusie. Dzięki temu nie musieliby realizować swoich pasji gdzieś daleko poza dzielnicą. Słysząc wiele próśb od znajomych postanowiliśmy, że spróbujemy spełnić ich marzenie. – opowiadali przedstawiciele młodych inicjatorów projektu: Łukasz Chomiuk, Alan Krzemień, Daniel Kozieł, Staś Nowakowski i Wanda Leśniak.

  Na kilka dni przed uroczystością, przy skateparku wykonane zostały ostatnie nasadzenia. Prowadzone prace nie przeszkadzały jednak użytkownikom w korzystaniu z obiektu przed oficjalnym otwarciem. Skatepark przeznaczony jest do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i rowerach BMX. Wyposażony jest w dwie poręcze, grindbox, bank i mini-pipe, szerokie rozpędy, urozmaicony funbox, minirampę, a także manual z murkiem. Całość wykonano z żelbetonu w nowatorskiej technologii, wykorzystującej do budowy tego typu obiektów prefabrykowane elementy. Skatepark  ma wymiary 29,40 m na 13,00 m, a jego łączna zabudowa wynosi 751,8 metrów kwadratowych. Budowa kompleksu kosztowała 323 000 zł.

  – Przyszedł taki dzień, kiedy wasz pomysł został zrealizowany i możecie z niego w pełni korzystać. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych kilka osób zdecydowało się przyjechać na hulajnogach, co świadczy o tym, że to miejsce będzie cieszyło się dużym powodzeniem. Bardzo serdecznie wam gratuluję. – powiedział burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński.

  Mimo deszczowej aury w uroczystości otwarcia skateparku wzięli udział młodzi amatorzy miejskich sportów, burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński, zastępcy burmistrza – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, a także radni. W wydarzeniu uczestniczył projektant i wykonawca obiektu Paweł Głyda. Atrakcją dla młodzieży i zgromadzonych gości były warsztaty przygotowane przez szkołę GoSKATE. Profesjonalni skaterzy omówili aspekty techniczne deskorolek, a także opowiedzieli o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu wyczynowego. Wyrazili również pozytywne opinie na temat nowego obiektu w Ursusie.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem