• Adres do korespondencji - Redakcja "Naszej Gazety" 01-125 Warszawa 102 Skrytka pocztowa 13 godziny pracy: 9.00 do 17.00 (pon. - pt.)
 • (22) 877 25 67 (22) 877 25 66

   

  Dziś jest : 25 czerwca 2024 Imieniny : Łucji, Wilhelma, Albrechta

 • Menu

  WSM RAKOWIEC WZYWA DO LIKWIDACJI PARKOMETRÓW!

  Już niedługo, bo 15 listopada, na Ochocie zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Temat, który wzbudza wśród wielu mieszkańców emocje, niepokój. Machina, jednakże, ruszyła. I tak: od 15 października można składać wnioski o wydanie identyfikatora ZGN (który umożliwia mieszkańcom bezpłatne parkowanie na drogach wewnętrznych i podwórkach), a od 18 października również w czterech punktach w dzielnicy Ochota (Grójecka 17 a, Białobrzeska 26 i Pawińskiego 20),  można składać wnioski o abonamenty mieszkańca (rejonowy – 30 zł rocznie i obszarowy – 600 zł rocznie) w ZDM. Ten proces trwa. Na etapie przygotowań do wdrożenia płatnego parkowania wiele wątpliwości udało się wyjaśnić, pewne rozwiązania doprecyzować.

  Nadal jednak pojawiają się wątpliwości. Najlepszym przykładem niech będzie wystąpienie spółdzielni mieszkaniowej WSM „Rakowiec”. Otóż spółdzielnia w piśmie do urzędu dzielnicy Ochota wezwała do likwidacji oznaczeń drogowych, dotyczących płatnego pakowania oraz do usunięcia parkometrów zainstalowanych przy ulicach Jasielskiej, Wiślickiej i Sanockiej, będących w użytkowaniu WSM „Rakowiec”. Władze spółdzielni twierdzą, że działki ewidencyjne, stanowiące ul. Jasielską, Wiślicką i Sanocką pozostają w użytkowaniu Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Rakowiec” od 1968 r. Zgodnie z aktem notarialnym (w korekcie do  pierwotnej decyzji) ustalono, że działki, na których powstały ulice stanowią drogi wewnętrzne spółdzielni. Władze spółdzielni twierdzą, że postawienie parkometrów spowodowało, iż mieszkańcy spółdzielni będą płacić podwójnie: za abonament ZDM oraz poprzez wniesienie opłaty eksploatacyjnej na rzecz WSM „Rakowiec”, która obejmuje także użytkowanie wspomnianych terenów. Mało tego, spółdzielnia twierdzi, że działania ZDM (zainstalowanie parkometrów  i oznakowania na drogach) naruszają obowiązujące prawo, na  co są (zdaniem spółdzielni) dowody w orzecznictwie sądowym. Reasumując  – WSM „Rakowiec” wzywa do likwidacji oznaczeń drogowych dotyczących płatnego parkowania oraz parkometrów w trybie pilnym.

  Sytuacja wielce ciekawa, wymagająca  analizy prawnej. Zapewne i ZDM i i WSM „Rakowiec” będą obstawać „przy swoim” i  wcale nie jest wykluczone, że wszystko to znajdzie swój finał w sądzie. Oczywiście, wiemy, że na decyzję sądu w takich kwestiach należy czekać bardzo długo, niemniej jednak w końcu takowa zapadnie.

  Okazuje się, że nie wszystko odnośnie płatnego parkowania zostało wyjaśnione.

  Udostępnij

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Rozumiem